معرفی وبلاگ
حضرت آیت الله خامنه ای در نشست اندیشه های راهبردی ؛ نقش و سهم بانوان را در نظام اسلامی ممتاز و بی بدیل دانستند و خاطر نشان کردند : " نقش بانوان در دوران مبارزه پیروزی انقلاب اسلامی ، بعداز انقلاب بویژه دوره بسیار سخت دفاع مقدس و در عرصه های مختلف ، نقش مؤثر ، ممتاز و بی جایگزینی است که با هیچ معیاری قابل اندازه گیری نیست ." از نگاه رهبر انقلاب اسلامی ، اولین کسی که نقش و جایگاه ممتاز بانوان را درک کرد و زمینه ساز نقش افرینی برجسته زنان در عرصه های مختلف شد ، امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران بود.
صفحه ها
دسته
لينك سازمان زنان
لينك دوستان
سايت مراجع تقليد
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 903118
تعداد نوشته ها : 1937
تعداد نظرات : 211
Rss
طراح قالب
GraphistThem267

 

" بسم الله الرحمن الرحيم "

 

يكي از اساسي‌ترين مولفه‌ ها در سنجش ميزان استقلال و قدرت هر كشور، توانايي هاي علمي آن كشور است. ايران پس از پيروزي انقلاب اسلامي و به خصوص در يك دهه گذشته روند پرشتابي در دست يابي به علوم و دانش جديد را آغاز كرده است. و در سال گذشته موفق به كسب رتبه 16 علمي در جهان شد. پيشرفت علمي كه خيلي ها آن را در حد معجزه مي دانند و طبق پيش بيني پايگاه علمي Scopus جمهوري اسلامي ايران در سال 2018 كشور 4 علمي جهان خواهد بود.


در اين مقاله قصد داشتيم وضعيت علمي ايران را  قبل و بعد از انقلاب اسلامي بررسي كنيم! اما اطلاعات چنداني در مورد وضعيت قبل انقلاب در دست نيست و البته چندان هم قابل مقايسه به نظر نمي رسد پس در مطلب زير ابتدا وضعيت علم و پژوهش را در دوران شاهنشاهي بررسي كوتاهي مي كنيم و سپس به بيان پيشرفت هاي كشور در دوران انقلاب و همچنين جايگاه علمي ايران در رشته هاي مختلف مي پردازيم

نكته اي كه تذكر آن لازم به نظر مي رسد اين است كه متاسفانه تا زمان نگارش اين مطلب رده بندي علمي كشور ها در سال 2012 به صورت رسمي ارائه نشده بود و تمام اكثر اطلاعات مو جود در تصوير مر بوط به سال 2011 است.

 

بقيه در ادامه مطلب .....

 

 

پنج شنبه بیست و ششم 11 1391 11:30

 

افسران - حماسه حضور

 

سه شنبه بیست و چهارم 11 1391 15:38

 

افسران - دهن مريكايي ها سرويس شده :)))

 

 

سه شنبه بیست و چهارم 11 1391 15:14

تقدير و تشكر رهبر معظم انقلاب اسلامي از بصيرت، شجاعت و موقع شناسي ملت ايران

 

رهبر معظم انقلاب از بصيرت، شجاعت و موقع شناسي ملت در خلق حماسه عظيم مردمي و باشكوه 22 بهمن تشكر و قدرداني كردند

حضرت آيت الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در كلاس درس خارج فقه از بصيرت، شجاعت و موقع شناسي ملت ايران در خلق حماسه عظيم مردمي و باشكوه 22 بهمن، تقدير و تشكر كردند.

 

 

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري،‌ حضرت آيت الله خامنه‌اي صبح امروز دوشنبه در كلاس درس خارج فقه حضور گسترده مردمي را حادثه‌اي بزرگ خواندند.

ايشان تأكيد كردند: حضور همه اقشار از پير و جوان، زن و مرد در صحنه آن هم در شرايطي كه 34 سال از پيروزي انقلاب اسلامي گذشته است، بزرگترين نعمت الهي است كه بايد همه عمر را براي آن شكر گزاري كرد.

رهبر معظم انقلاب اسلامي ضمن مقايسه برگزاري سالگرد جشن پيروزي انقلاب اسلامي در ايران با ساير كشورهايي كه در آن انقلاب رخ داده است، افزودند: هنر بزرگ و برجسته اين است كه در ايران مردم خود، صاحبان انقلاب و كشور هستند و كار برگزاري جشن انقلاب بر دوش خود آنان است‌ و به همين دليل مردم از اين ثروت عظيم، كه مايه عزت و استقلال آنهاست حمايت مي‌كنند و هرجا كه نياز باشد حضور خود را نشان مي دهند.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با تشكر از يكايك مردم ايران براي حضور به موقع در صحنه، افزودند: درست در لحظه‌اي كه دشمنان استقلال و عزت ملت ايران انتظار داشتند كه مردم به نداي انقلاب و نداي جمهوري اسلامي پاسخ ندهند، مردم با حضور خود دشمن را ناكام و مأيوس كردند.

ايشان با تأكيد بر اينكه دشمنان در تبليغات تلاش مي‌كنند كه اين صحنه‌هاي عظيم مردمي را كمرنگ جلوه دهند، افزودند: البته آنان واقعيات صحنه را مي‌بينند و مي‌فهمند و آن را تحليل مي‌كنند و به اين نتيجه مي‌رسند كه نمي‌شود با اين ملت مواجه شد.

 

 

 

سه شنبه بیست و چهارم 11 1391 12:25

 

افسران - نمونه كار دوم

 

 

پنج شنبه نوزدهم 11 1391 13:2

 

افسران - 22 بهمن

 

چهارشنبه هجدهم 11 1391 14:15

 

افسران - اقا روح الله

 

 

چهارشنبه هجدهم 11 1391 13:50

 

افسران - آقا روح الله دو

 

 

دهه فجر بر فجر آفرينان ايران اسلامي مبارك باد .

 

 

 

 

افسران - طرح بنر و پوستر دهه فجر

 

 

چهارشنبه هجدهم 11 1391 12:47

افسران - در 17 بهمن چه گذشت؟

 

 

مردم در خيابان‌ها و در حمايت از دولت بازرگان تظاهرات مي‌كنند. شعارها عليه بختيار است، مردم بختيار را نمي‌خواهند. بختيار سعي دارد به مردم بفهماند در انجام وعده‌هاي خود كوشاست.

به همين منظور در جلسه‌ي مجلس حضور مي‌يابد و نمايندگان در حضور بختيار طرح‌هاي انحلال ساواك و دستگيري نخست‌وزيران و وزيران دولت از سال 1341 تا آن سال كه متهم به سوء استفاده از قدرت بودند را تصويب مي‌كنند .

 

 

سه شنبه هفدهم 11 1391 11:53
X