معرفی وبلاگ
حضرت آیت الله خامنه ای در نشست اندیشه های راهبردی ؛ نقش و سهم بانوان را در نظام اسلامی ممتاز و بی بدیل دانستند و خاطر نشان کردند : " نقش بانوان در دوران مبارزه پیروزی انقلاب اسلامی ، بعداز انقلاب بویژه دوره بسیار سخت دفاع مقدس و در عرصه های مختلف ، نقش مؤثر ، ممتاز و بی جایگزینی است که با هیچ معیاری قابل اندازه گیری نیست ." از نگاه رهبر انقلاب اسلامی ، اولین کسی که نقش و جایگاه ممتاز بانوان را درک کرد و زمینه ساز نقش افرینی برجسته زنان در عرصه های مختلف شد ، امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران بود.
صفحه ها
دسته
لينك سازمان زنان
لينك دوستان
سايت مراجع تقليد
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 0
تعداد نوشته ها : 1937
تعداد نظرات : 211
Rss
طراح قالب
GraphistThem267

افسران - سيد حسن نصر الله : هرگز در قبال تجاوز اسرائيل سكوت نخواهيم كرد

 

سيد حسن نصر الله : هرگز در قبال تجاوز اسرائيل سكوت نخواهيم كرد

نصرالله اظهار داشت: سخناني كه در گذشته گفتم اسرائيل مي‌داند كه همه آنها جدي است و اگر بخواهم صدايم را بلند كنم اسرائيل مي‌فهمد كه به اين امر نياز بوده است اما من با تمام آرامش به اسرائيل هشدار مي‌دهم كه مقاومت در لبنان در برابر هيچ تجاوزي عليه لبنان و يا اراضي لبناني، هرگز سكوت نخواهد كرد .

 

افسران - غزه در آتش و خون

 

غزه در آتش و خون است خدايا مددي
شهر در دست جنون است خدايا مددي

آسمان تيره ز دود است و زمين مات ز درد
حال خورشيد نگون است خدايا مددي

مرده در خاطره ها عشق، محبت، ايمان
كينه و بغض فزون است خدايا مددي

آنكه دم مي زند از دين تو و مكتب تو
در صف دشمن دون است خدايا مددي

بر لبش ذكر تو و بر دلش آهنگ نفاق
همره خصم زبون است خدايا مددي

قلب مردان تمدن همه سخت است چو سنگ
وز ره مهر برون است خدايا مددي

پر ز خون است دل كرب و بلايي صفتان
غزه در آتش و خون است خدايا مددي

حسين عرشي

 

چهارشنبه اول 9 1391 10:11

 

افسران - پهپاد ايوب

 

علاءالدين بروجردي نماينده بروجرد در گفتگو با خبرنگار پارلماني باشگاه خبرنگاران به موفقيت‌هاي بي‌نظير "پهپاد ايوب” كه گنبد آهنين رژيم صهيونيستي را در هم شكست، اشاره كرد و گفت: جمهوري اسلامي ايران طي سال‌هاي اخير نسل‌هاي مختلف پهپاد‌ها را ساخته و امروزه جز محدود كشورهاي جهان هستيم كه به دانش ساخت اين پهپاد‌ها تسلط داريم.

وي با بيان اينكه ساخت پهپادها بخشي از توانمندي پدافندي جمهوري اسلامي ايران است تصريح كرد: اين توانمندي در محاسبات راهبردي اقتدار جهاني نقش بسيار مهمي دارد.

رئيس كميسيون امنيت‌ملي و سياست‌خارجي مجلس، اقدام حزب‌الله لبنان مبني بر اعزام "پهپاد ايوب" به حريم هوايي رژيم صهيونيستي را عرض اندامي مقتدرانه دانست و گفت: حزب‌الله با اين اقدام ناتواني رژيم صهيونيستي را نشان داد و ثابت كرد جمهوري اسلامي ايران امروزه نمونه‌هاي پيشرفته‌تري از پهپاد اعزامي به سرزمين‌هاي اشغالي در اختيار دارد.

وي افزود: اين مدل پهپادها از توانمندي بالاي در كشف اطلاعات از مناطق حساس مشخص برخوردار است و علي رغم اينكه آنها ماهواره‌هاي راهبردي آمريكا را در اختيار دارند جمهوري اسلامي ايران با بومي كردن دانش‌هاي پيشرفته جهان موفق شد بسياري از كاستي‌ها را برطرف كرده و به توانمندي راهبردي دست پيدا كند.

رئيس كميسيون امنيت‌ملي و سياست‌خارجي مجلس با اشاره به ارسال تصاويري از مراكز هسته‌اي رژيم صهيونيستي توسط "پهپاد ايوب" خاطر نشان كرد: پهپادها تصاويري كه مي‌گيرند مي‌توانند به صورت همزمان آن را منعكس كنند كه اين نيز بخشي از توانمندي جمهوري ا سلامي ايران است.

وي گفت: تصاوير گرفته شده از مراكز هسته‌اي رژيم صهيونيستي، تصاويري است كه اطلاعات رژيم صهيونيستي را در اختيار جمهوري اسلامي ايران قرار داده و اين عمل بسيار حائز اهميت است.

بروجردي تصريح كرد: كار حزب‌الله لبنان كه بعد از جنگ 33 روزه انجام داد موفقيت ديگري به شمار مي‌رود.

وي در پايان گفت: تصاوير ارسال شده توسط "پهپاد ايوب" صرفا مربوط به مراكز هسته‌اي نبوده و طبيعتا وقتي اين پروژه وارد محوطه‌اي مي‌شود از همه مناطق حساس عكس برداري مي‌كند.

 

جدا كننده متن, جدا كننده متن جديد, جدا كننده متن زيبا, انواع جدا كننده متن, عكس جدا كننده متن

 

چهارشنبه هفدهم 8 1391 13:12
روز همبستگي و همدردي با كودكان و نوجوانان فلسطيني

 

 

 

 

 

 

يکشنبه نهم 7 1391 10:53

نقش زنان فلسطين در عمليات استشهادي

« عمليات شهادت طلبانه » يكي از مهم ترين روش هاي مبارزاتي مجاهدان و گروه هاي مبارز فلسطين است تا از اين راه نوعي توازن راهبردي با دشمن صهيونيستي ، كه بزرگ ترين زرادخانه ي نظامي را در اختيار دارد و از حمايت دولت هاي غربي نيز برخوردار است ، ايجاد كنند .
در حالي كه صهيونيست ها به اين اميد بودند كه با گذشت بيش از نيم قرن ، نسل جديد فلسطين فاجعه ي اشغال خون بار سرزمين خود را فراموش كنند و در چنبره ي زندگي روزمره ي ، مفهوم « جهاد » و « شهادت » نزد آنان استحاله شود ، برنامه هاي استشهادي ، دشمن صهيونيستي را ترس و وحشت عميقي رو به رو ساخته اند.
كاهش مهاجرت يهوديان به فلسطين اشغالي و تشديد مهاجرت معكوس از نشانه هاي بارز چنين وضعيتي است ؛ همان گونه كه اين تأثيرات در طرح عقب نشيني شارون از نوار غزه كاملا مشهودند و مي توان گفت : اين روند آغاز اضمحلال پروژه ي « صهيونيسم » مي باشد .
زنان فلسطيني اگر زماني فقط جنايات دشمن را در حق خود و اعضاي خانواده تحمل مي كردند ، اينك هر يك به مبارزي جسور و متهور در برابر سياست هاي غير انساني دشمن اشغالگر تبديل شده اند و بدون ترس ، با امكانات محدود دفاعي به مقابله با صهيونيست ها برمي خيزند . روند رو به تزايد دفاع و مقاومت ، جامعه ي فلسطيني را به اين واقعيت رساند كه براي ايثار و فداكاري در راه استقلال كشور ، تفاوتي بين زن و مرد وجود ندارد. در اين برهه ، زنان از پشتيباني ترابري گروه هاي مجاهد گرفته تا مشاركت مستقيم در عمليات استشهادي ، از نقشي فعال و سهمي وافر برخوردارند . اجراي عمليات شهادت طلبانه ي بانوان ، كه سير صعودي را مي پيمايد ، شاخص ترين نماد مبارزه ي زن فلسطيني است و بيانگر اين نكته مي باشد كه زن فلسطيني در اوج افتخار جواني ، آماده ي ايثارگري است .

 

 

شنبه بیست و هشتم 5 1391 12:19

پيشينه ي مبارزاتي زنان فلسطين

 

مبارزات زنان به دوره ي قيموميت بريتانيا بر اراضي فلسطين برمي گردند . همزمان با صدور اعلاميه ي « بالفور » (12) در خصوص تشكيل دولت يهود و احساس خطر از سوي فلسطينيان ، زنان نيز فعاليت هاي سياسي خود را در اشكال گوناگون آغاز نمودند.
در سال 1929 ميلادي ، براي اولين بار در تاريخ فلسطين ، سيصد زن فلسطيني از مناطق گوناگون ، همايشي را برگزار نمودند و ضمن آن ، اعتراض خود را عهدنامه ي مذكور اعلام داشتند.
آنان در دوره ي قيام عزالدين قسام (13)، همسران و فرزندان خود را در پيوستن به نيروهاي قسام تشويق مي كردند و خود نيز به مبارزاتي كه در كوه ها كمين كرده بودند آب و غذا و همچنين سلاح مي رساندند و علاوه بر پرستاري از مجروحان ، به درمان آن ها نيز مبادرت مي ورزيدند .
در سال 1936 براي نخستين بار ، آنان در مبارزات مسلحانه شركت جستند و فاطمه غزاله اولين زني بود كه به دست نيروهاي بريتانيايي به شهادت رسيد.
در همان سال ، زنان فلسطيني با ارسال نامه اي به « كنفرانس جهاني صلح » در بروكسل ، خواستار توقف مهاجرت يهوديان شدند و خود نيز با شركت در كنفرانس هاي كشورهاي عربي ، كه در حمايت از مبارزات فلسطين برگزار مي شدند ، حضور سياسي خود را تحكيم مي بخشيدند.
اتحاديه ي عمومي زنان فلسطين در سال 1965 فصل نويني از استراتژي مبارزه و مقاومت را نويد مي بخشيد . اين اتحاديه تنها نماينده ي قانوني زنان فلسطين بود كه صفوف مبارزه ي آنان را سازمان دهي مي كرد و آن ها را براي شركت در فعاليت هاي سياسي – اجتماعي آماده مي نمود.

 

 

شنبه بیست و هشتم 5 1391 12:15
زنان شهيد انتفاضه فلسطين
 
- وفا ادريس اولين زن شهادت طلب فلسطيني و عضو شاخه ي نظامي « فتح » است كه با كشته و زخمي كردن 91 صهيونيست ، لرزه بر اندام دشمن اشغالگر افكند.
- دارين محمد ابوعيثه 22 ساله ساكن روستاي « بيت وندن » در نزديكي شهر « نابلس » يكي ديگر از دختران شهادت طلب فلسطيني است . او دانشجوي رشته ي مطالعات اسلامي و عضو انجمن اسلامي دانشگاه « الخاج » نابلس بود و از برجسته ترين دانشجويان در اين دانشگاه به شمار مي آمد. مادر شهيد دارين مي گويد : دلم گواهي مي داد كه دارين بالاخره به شهادت خواهد رسيد ؛ زيرا او هميشه به من مي گفت: مادر برايم دعا كن تا در راه خدا شهيد شوم. وي در تاريخ 27/2/2002 ميلادي با انجام عملياتي استشهادي ، به مقام رفيع شهادت نايل آمد.
- شهيد عندليب طقاطقه 66 صهيونيست را (19) با عمليات استشهادي خويش در قدس كشت و يا زخمي كرد. فيلم ويدئويي اين مبارز قهرمان تأثير شگرفي در مخاطب ايجاد مي نمايد . عندليب در حالي كه قرآن در دست داشت و وصيتش را مي خواند ، گفت: اين دنيا و زندگي در آن فاني و زودگذر است و هيچ ارزشي ندارد و بهترين چيزي كه انسان مي تواند در پي دست يابي به آن باشد ، زندگي پاك و جاودان در بهشت زيباي خداوندي است .
- هبه دراغمه 19 ساله اولين زن شهادت طلب جنبش « جهاد فلسطيني » است كه با عمليات متهورانه ، بار ديگر نام پر افتخار بانوان مجاهد فلسطيني را به ثبت رساند.
به گفته ي خانواده ي شهيد ، هبه از همان اول نوجواني ، از خصايص اخلاقي و ايمان والايي برخوردار بود و پاي بند و التزام او به مسائل شرعي همچون حجاب و پرهيز از استماع آوازهاي مبتذل زبانزد افراد دور و نزديك بود.
- هنادي تيسير حرارات ، كه به « عروس حيفا » يا « عروس فلسطين » ملقب گشت ، ستاره اي ديگر در آسمان فلسطين است . وي علم حقوق خواند تا با آگاهي بيشتر در راه اعتلاي خقوق ملت خود گام بردارد . عمليات جسورانه ي وي در حالي در قلب شهر صهيونيستي حيفا اجرا شد كه پليس رژيم صهيونيستي با ديوار امنيتي خود ، شهر را در حالت آماده باش كامل قرار داده بود. او خواست بطلان معادلات استراتژيكي داعيه داران قدرت را به منصه ي ظهور برساند .
دل سياه تجاوزگران سست بنياد صهيونيست و حاميان غربي آن ها هرگز نمي تواند رعب و وحشت اين اقدام بي سابقه را محو نمايد. ضربه ي اين حمله چنان سهمگين بود كه رژيم اشغالگر را در اقدامي احمقانه به بمباران خاك كشور مسلمان سوريه وادار نمود.
- اقدام شجاعانه ي نورا جمال شلهوب نيز نمادي ديگر از حماسه ي بانوان در دفاع از سرزمين مقدس فلسطين است . نورا محصل و حافظ قرآن كريم بود ، تصاوير و وصاياي رهبران شهيد انتفاضه را جمع آوري مي كرد و آرزو داشت خود را در خيل آنان ببيند . اين شهادت طلب 15 ساله خود را در يك پست بازرسي صهيونيستي موسوم به پست بازرسي « الطيبه » ، كه مناطق اشغالي 1967 و 1948 فلسطين را از يكديگر جدا مي سازد ، منفجر كرد و بدين سان ، نام خود را به عنوان كم سن و سال ترين شهادت طلب فلسطيني ثبت نمود.
- شهيد الهام الدسوقي عمليات خود را در اثناي حمله ي نظاميان مسلح صهيونيست به خانه اش در اردوگاه جنين اجرا نمود. وي توانست دو افسر صهيونيست را به هلاكت برساند و 10 نظامي ديگر را زخمي نمايد .
- مريم صالح الرياشي اولين زن شهيد عضو « حماس » است . دو فرزند سه ساله و هجده ماهه ي او نتوانستند هدف مقدسش را در تعالي اسلام و آزاد سازي فلسطين متزلزل سازند . وي با پشت سر گذاشتن تمامي موانع صهيونيستي ، عمليات خود را در محكم ترين منطقه ي نظامي در پاسگاهي موسوم به « گذرگاه ايزر » بين نوار غزه و مناطق اشغالي 1948 اجرا نمود و عزم راسخ ستيز زنان فلسطيني را در عرصه ي جهاد و مقاومت، به اثبات رساند.
فرمانده ي ارشد نظاميان اعتراف نمود كه مجري اين عمليات موفق شد تمامي مأموران امنيتي را فريب دهد و با بمبي كه به همراه داشت ، وارد استحكامات نظامي شود. (20)
مريم صالح الرياشي در وصيت نامه ي تصويري خود ، لحظاتي قبل از شهادت ، چنين مي گويد : با وجود اينكه دو كودك دارم – كه فقط خدا مي داند چقدر دوستشان دارم - اما علاقه ام به ديدار خدا بيشتر است . اين بچه ها را نزد خانواده به امانت مي گذارم و اطمينان دارم كه تحت توجهات خداوند ،رشد خواهند كرد. (21)
- شهيد شيخ احمد ياسين ، رهبر و بنيانگذار جنبش « مقاومت اسلامي حماس » ، پس از اين عمليات ، كه به دست يك مجاهد زن عضو گردان هاي « قسام»انجام شد ، گفت : جنبش « حماس » اولين باري است كه از يك شهادت طلب زن براي انجام عمليات استفاده مي كند . اين اقدام يك تحول جديد در مقاومت عليه دشمن است. ما در گذشته گفته ايم كه زنان ذخيره ي راهبردي ما براي مقاومت هستند.
- سناء قديع به همراه همسرش باسم قديع از فرماندهان گردان هاي شهيد عزالدين قسام ، با بستن كمربندهاي انفجاري ، شماري از اشغالگران را به هلاكت رساندند و گروهي ديگر را نيز زخمي كردند.
- زينب علي عيسي ابوسالم ساكن اردوگاه « عسكر قديم » در شرق شهر نابلس بود. او موفق شد با رخنه در تدابير امنيتي دشمن ، عمليات خود را به انجام رساند و با خلق حماسه اي ديگر در تاريخ حماسه هاي رزمندگان فلسطيني ، برگ زرين ديگري بر افتخارات بانوان مجاهد بيفزايد . در پي اين عمليات بار ديگر تحليلگران نظامي و صاحب نظران صهيونيست به صورت جدي ، كارآمدي موانع و تدابير متعدد و سر سختانه ي امنيتي حاكم بر فلسطين اشغالي را زير سوال بردند كه چگونه دختري 18 ساله با ظاهري كه كاملا از عرب بودن وي حكايت داشت ، توانسته بود خود را به يكي از كانون هاي پر ازدحام صهيونيست ها در شهر قدس برساند.

  

 
 
شنبه بیست و هشتم 5 1391 11:40

 

راهپيمايي روز قدس در استان تهران آغاز شد

 

محوريت زن فلسطيني در استمرار انتفاضه

تعمق در دستاورها و عملكردهاي زن فلسطيني در طول دوران مقاومت مقدس حاكي است كه او همواره به منزله ي ديوار مستحكمي با اجراي وظايف چندگانه ي خود ، در حفظ آرامش و انسجام خانواده ، تحمل مصايب و حضور مستقيم در عرصه ي دفاع ، آتش انتفاضه را از تندباد يأس و نااميدي محافظت نموده است و روحي تازه در كالبد آن دميده تا علي رغم جنايات فراوان رژيم صهيونيستي ، از ترور و كشتار گرفته تا تبعيد و ويران كردن خانه ها ، و به رغم تمامي چالش هاي پيش روي ملت فلسطين ، راه فتح و ظفر را هموار سازد .
معمار كبير انقلاب اسلامي ايران ، حضرت امام خميني رحمه الله نقش موثر زنان را در پيروزي ملت ها چنين بيان مي دارد : « ملتي كه بانوانش در صف مقدم براي پيشبرد مقاصد اسلامي هست ، آسيب نخواهد ديد. ملتي كه بانوانش در ميدان هاي جنگ با ابر قدرت ها و مواجه شدن با قواي شيطاني قبل از مردها در ميدان حاضر شوند ، پيروز خواهند شد.»

 

شنبه بیست و هشتم 5 1391 11:40
X