معرفی وبلاگ
حضرت آیت الله خامنه ای در نشست اندیشه های راهبردی ؛ نقش و سهم بانوان را در نظام اسلامی ممتاز و بی بدیل دانستند و خاطر نشان کردند : " نقش بانوان در دوران مبارزه پیروزی انقلاب اسلامی ، بعداز انقلاب بویژه دوره بسیار سخت دفاع مقدس و در عرصه های مختلف ، نقش مؤثر ، ممتاز و بی جایگزینی است که با هیچ معیاری قابل اندازه گیری نیست ." از نگاه رهبر انقلاب اسلامی ، اولین کسی که نقش و جایگاه ممتاز بانوان را درک کرد و زمینه ساز نقش افرینی برجسته زنان در عرصه های مختلف شد ، امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران بود.
صفحه ها
دسته
لينك سازمان زنان
لينك دوستان
سايت مراجع تقليد
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 0
تعداد نوشته ها : 1937
تعداد نظرات : 211
Rss
طراح قالب
GraphistThem267

" خواص جوشانده‌هاي گياهي "

 

با خواص و طرز تهيه چند دمكرده و جوشانده آشنا شويد اما يادتان باشد اگر بيماري خاصي داريد قبل از مصرف با پزشك خود مشورت كنيد و اگر بيمار نيستيد از زياده‌روي و مصرف پياپي آنها حتما خودداري كنيد.

 

دمكرده گل‌گاوزبان و سنبل‌الطيب:

آرامبخش، خواب‌آور، ضد اسپاسم و گرفتگي عضلات، از بين برنده سنگ كليه، افزاينده ادرار، كاهنده فشارخون. دو قاشق غذاخوري گل‌گاوزبان را با يك قاشق سنبل‌الطيب در قوري چيني ريخته، دو ليوان آبجوش به آن بيفزاييد، كمي نبات خرد شده اضافه كرده، بگذاريد نيم‌ساعت دم بكشد تا رنگ آلبالويي بگيرد.

 

 

جوشانده به‌ليمو و زيرفون:

تب‌بر، ضد ميگرن و سردرد، ضد آسم و سرماخوردگي، رافع اسهال و تشنج، كاهنده فشارخون، خواب‌آور. يك قاشق چايخوري به‌ليمو را با يك قاشق غذاخوري زيرفون و اندكي نبات مخلوط كرده، با دو ليوان آب سرد در قوري فلزي بريزيد. پس از يك ساعت جوشيدن آب، قوري را روي بخار سماور بگذاريد تا محتويات آن دم بكشد.

 

 

دمكرده زعفران:

مفرح، نشاط‌آور، ادرارآور، افزاينده توان جنسي و رفع سرد مزاجي. مقداري خيلي كم از آن را در چهار تا پنج ليوان آب جوش درون قوري چيني بريزيد و تا زماني كه رنگي كاملا زرد شود و دم بكشد، صبر كنيد. به ياد داشته باشيد مصرف زياد زعفران خطرناك است.

 

 

جوشانده بادرنج بويه:

آرامبخش، خواب‌آور، ضد تشنج و اسپاسم، رافع بوي بد دهان و خونساز. يك قاشق چايخوري بادرنج بويه را با دو ليوان آب سرد در قوري فلزي ريخته، هنگامي كه آب جوش آمد، آن را روي بخار سماور گذاشته، دقايقي صبر كنيد تا دم بكشد.

 

 

دمكرده زنجبيل:

خونساز، افزاينده فشار خون، ضد ضعف عصبي، مفيد براي مفاصل، ضد سرفه و تهوع. دو ليوان آب جوش را روي يك قاشق چايخوري زنجبيل كوبيده شده بريزيد و ده تا ۱۵ دقيقه آن را روي بخار سماور بگذاريد. براي بهتر كردن طعم چاي زنجبيل مي‌توانيد مقداري عسل نيز به آن بيفزاييد، اما يادتان باشد مصرف زياد اين چاي عوض فايده، ضرر خواهد رساند.

 

جوشانده دارچين:

تب‌بر سريع، مقوي سينه و حنجره، افزاينده فشارخون، رافع دلهره، ضدسرماخوردگي و بوي دهان. دو ليوان آب را روي چند تكه چوب آسياب ‌نشده دارچين درون قوري فلزي بريزيد. پس از جوشاندن محتويات، آن را دو تا سه ساعت روي سماور بگذاريد تا با بخار دم بكشد. زنان باردار از خوردن دارچين و بخصوص جوشانده آن منع شده‌اند.

 

دمكرده نعناع:

افزاينده هورمون‌هاي زنانه، كاهنده هورمون‌هاي مردانه، ضدپرمويي، نشاط‌آور. مقداري برگ نعناع تازه را در قوري چيني ريخته، آب جوش به آن بيفزاييد و بگذاريد روي بخار سماور دم بكشد. مي‌توان از مخلوط پنج گرم نعناع خشك و نيم ليتر آب نيز استفاده كرد. زياده‌روي و مصرف پشت سر هم آن مضر است.

 

 

 

 


شنبه بیست و دوم 7 1391 12:48
X