معرفی وبلاگ
حضرت آیت الله خامنه ای در نشست اندیشه های راهبردی ؛ نقش و سهم بانوان را در نظام اسلامی ممتاز و بی بدیل دانستند و خاطر نشان کردند : " نقش بانوان در دوران مبارزه پیروزی انقلاب اسلامی ، بعداز انقلاب بویژه دوره بسیار سخت دفاع مقدس و در عرصه های مختلف ، نقش مؤثر ، ممتاز و بی جایگزینی است که با هیچ معیاری قابل اندازه گیری نیست ." از نگاه رهبر انقلاب اسلامی ، اولین کسی که نقش و جایگاه ممتاز بانوان را درک کرد و زمینه ساز نقش افرینی برجسته زنان در عرصه های مختلف شد ، امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران بود.
صفحه ها
دسته
لينك سازمان زنان
لينك دوستان
سايت مراجع تقليد
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 0
تعداد نوشته ها : 1937
تعداد نظرات : 211
Rss
طراح قالب
GraphistThem267
مردى از انصار قصد مسافرت داشت. به همسرش گفت: تا من ازمسافرت بر نگشته ام تو نبايد از خانه بيرون بروى. پس از مسافرت شوهر، زن شنيد پدرش بيمار است. كسى را نزد پيامبر اكرم صلى الله عليه و آله فرستاد و پيغام داد كه شوهرم مسافرت رفته و به من گفته است تا برنگشته، از منزل خارج نشوم. اكنون شنيده ام پدرم سخت بيمار است، اجازه فرماييد من به عيادتش ‍ بروم؟ پيغمبر صلى الله عليه و آله فرمود: «در خانه ات بنشين و از شوهرت اطاعت كن!». چند روزى گذشت. زن شنيد كه بيماري پدرش شدت يافته. بار دوم خدمت پيامبر صلى الله عليه و آله پيغامى فرستاد كه يا رسول الله! اجازه مى فرماييد به عيادت پدر بروم؟ حضرت فرمود: «نه ! در خانه ات بنشين و از شوهرت اطاعت نما!». پس از مدتى شنيد پدرش فوت كرد. بار سوم كسى را فرستاد و پيغام داد كه پدرم از دنيا رفته، اجازه فرماييد بروم در مراسم عزاداريش شركت كنم و برايش نماز بخوانم؟ پيامبر صلى الله عليه و آله اين دفعه هم اجازه نداد و فرمود: «در خانه ات بنشين و از همسرت اطاعت كن!» پدرش را دفن كردند. پس از آن پيغمبر صلى الله عليه و آله كسى را به سوى آن زن فرستاد و فرمود: «به او بگوييد به خاطر اطاعت تو از همسرت، خداوند گناهان تو و پدرت را بخشيد».
* پي نوشت: - اگر سجده كردن براي غير خدا جايز بود، دستور ميدادم تا زن در برابر شوهرش سجده كند (رسول گرامي اسلام - منبع: فروع كافي، ج 5، ص 507)

دسته ها :
جمعه سی یکم 3 1392 10:32
X