معرفی وبلاگ
حضرت آیت الله خامنه ای در نشست اندیشه های راهبردی ؛ نقش و سهم بانوان را در نظام اسلامی ممتاز و بی بدیل دانستند و خاطر نشان کردند : " نقش بانوان در دوران مبارزه پیروزی انقلاب اسلامی ، بعداز انقلاب بویژه دوره بسیار سخت دفاع مقدس و در عرصه های مختلف ، نقش مؤثر ، ممتاز و بی جایگزینی است که با هیچ معیاری قابل اندازه گیری نیست ." از نگاه رهبر انقلاب اسلامی ، اولین کسی که نقش و جایگاه ممتاز بانوان را درک کرد و زمینه ساز نقش افرینی برجسته زنان در عرصه های مختلف شد ، امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران بود.
صفحه ها
دسته
لينك سازمان زنان
لينك دوستان
سايت مراجع تقليد
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 0
تعداد نوشته ها : 1937
تعداد نظرات : 211
Rss
طراح قالب
GraphistThem267

افسران - پاي درس اخلاق آيت‌الله مجتهدي تهراني

 

بي‌حيا و بي‌نور؛ نمونه فحش‌هاي قديم بود/ اگرمعتقد باشي خدا نمي‌بيندت، كافري الآن گاهي بي‌حيا وجود دارد؛ يك جا يك جوان 20 به يك پيرمرد 70 ساله فحش مي‌داد، جسارت مي‌كرد. بي‌حياست ديگر. قديم ها مي‌خواستند به هم فحش بدهند...

گروه دين و انديشه «خبرگزاري دانشجو»؛ ملا محمدعلي مجتهد، معروف به مرحوم آيت‌الله احمد مجتهدي تهراني از علماي بنام تهران بود كه در سال 86 بدرود حيات گفت، اما سخنراني‌ها و پندهاي عرفاني و اخلاقي وي به يادگار مانده است و مي‌توانيم هر چند به صورت مجازي هم كه شده پاي درس اين استاد اخلاق تلمذ كنيم.

آيت‌الله مجتهدي رابطه خوبي با طلاب داشت، طوري كه فضاي گرم و صميمي بر حوزه علميه‌شان حاكم بود. اين استاد برجسته اخلاقي، مباحث را چنان رسا ارائه مي‌‌داد كه در دل مي‌‌نشست؛ به طوري كه حتي هم‌اكنون نيز نشستن پاي صحبت و كلاس اخلاق ايشان خالي از لطف نيست.

حياي از پروردگار

يك آيه در قرآن دارد كه افراد خيانتكار كارهاي بدشان را از مردم قايم مي‌كنند ولي از خدا قايم نمي‌كنند. مخفي مي‌كنند از مردم كه گناهي كه مي‌كنند، كسي نبيند ولي از خدا خجالت نمي‌كشد. آدم بايد با حيا باشد، همانطور كه از خلق حيا مي‌كند از خدا هم حيا بكند كه يكي از جنود عقل است . 

 


پنج شنبه بیست و ششم 11 1391 13:26
X