معرفی وبلاگ
حضرت آیت الله خامنه ای در نشست اندیشه های راهبردی ؛ نقش و سهم بانوان را در نظام اسلامی ممتاز و بی بدیل دانستند و خاطر نشان کردند : " نقش بانوان در دوران مبارزه پیروزی انقلاب اسلامی ، بعداز انقلاب بویژه دوره بسیار سخت دفاع مقدس و در عرصه های مختلف ، نقش مؤثر ، ممتاز و بی جایگزینی است که با هیچ معیاری قابل اندازه گیری نیست ." از نگاه رهبر انقلاب اسلامی ، اولین کسی که نقش و جایگاه ممتاز بانوان را درک کرد و زمینه ساز نقش افرینی برجسته زنان در عرصه های مختلف شد ، امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران بود.
صفحه ها
دسته
لينك سازمان زنان
لينك دوستان
سايت مراجع تقليد
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 0
تعداد نوشته ها : 1937
تعداد نظرات : 211
Rss
طراح قالب
GraphistThem267

خاصيت چاي سبز,خواص چاي سبز,فوايد چاي سبز,مزاياي چاي سبز

  

خاصيت چاي سبز براي كاهش وزن

 

چاي سبز و عصاره آن باعث افزايش سوخت كالري و چربي هاي ذخيره شده بدن و در نتيجه باعث كاهش وزن مي شود.

 

چاي سبز و عصاره آن باعث افزايش سوخت كالري و چربي هاي ذخيره شده بدن و در نتيجه باعث كاهش وزن مي شود.تحقيقات پيشين بر روي حيوانات نشان داده كه عصاره چاي سبز باعث افزايش فرآيند «ترموجنسيز» مي شود.

 

اين فرايند مربوط به توليد گرماي بدن است كه در اثر هضم، جذب و متابوليسم غذاها در بدن ايجاد مي شود. اين تحقيقات مشابه اين فرآيند را بر روي انسان نيز اثبات كرده است. كافئين چاي سبز همچنين باعث افزايش ۲۸ تا ۷۰درصدي «ترموجنسيز» در بدن مي شود.

 

وقتي كه «افيدرين» برگ به چاي سبز همراه با كافئين افزوده مي شود، اين خاصيت دو برابر مي شود.در چاي سبز ماده اي به نام EGCG نيز وجود دارد كه تركيب اين ماده و كافئين و افيدرين اثر بيشتري بر روي اين فرآيند دارند.

 

اما نكته اي كه وجود دارد اين است كه مصرف چاي سبز و استفاده از كپسول هاي آن به سرعت باعث كاهش وزن نمي شوند و بايد علاوه بر مصرف اينها، از رژيم غذايي مناسب و ورزش متناوب و مداوم نيز استفاده كرد تا به نتيجه مطلوب رسيد.

 


دوشنبه ششم 6 1391 9:46
X