معرفی وبلاگ
حضرت آیت الله خامنه ای در نشست اندیشه های راهبردی ؛ نقش و سهم بانوان را در نظام اسلامی ممتاز و بی بدیل دانستند و خاطر نشان کردند : " نقش بانوان در دوران مبارزه پیروزی انقلاب اسلامی ، بعداز انقلاب بویژه دوره بسیار سخت دفاع مقدس و در عرصه های مختلف ، نقش مؤثر ، ممتاز و بی جایگزینی است که با هیچ معیاری قابل اندازه گیری نیست ." از نگاه رهبر انقلاب اسلامی ، اولین کسی که نقش و جایگاه ممتاز بانوان را درک کرد و زمینه ساز نقش افرینی برجسته زنان در عرصه های مختلف شد ، امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران بود.
صفحه ها
دسته
لينك سازمان زنان
لينك دوستان
سايت مراجع تقليد
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 889152
تعداد نوشته ها : 1937
تعداد نظرات : 211
Rss
طراح قالب
GraphistThem267

 تميز كردن لباس سفيد, سايت اسرار خانه داري

 

داشتن كمدي پر از لباس‌هاي سفيد، نتيجه شستشو صحيح و آگاهي از تكنيك‌هاي شستشو است. لباس‌هاي سفيد را با هم شسته، بهتر است از صابون استفاده نماييد.

وش‌هاي مختلفي براي سفيد شدن البسه وجود دارد حتي با استفاده از موادي كه در خانه موجود است. آب‌ليمو سفيدكننده طبيعي است كه مي‌توانيد براي تميز كردن لكه دستمال‌ها، پارچه‌ها، لباس‌ها و حتي كف جوراب‌ها از آن استفاده كنيد.

راي اين منظور ظرفي بي‌استفاده را پر از آب كنيد و چند برش از ليمو ترش‌هاي تازه را داخل آن بيندازيد. بگذاريد آب روي گاز به جوش آيد سپس آن را خاموش كنيد تا جوراب يا لباس سفيد يكي دو ساعت خيس بخورد.

آب را عوض كرده، اين بار ¼ پيمانه مايع ظرفشويي به آب گرم اضافه كنيد. لباس يا پارچه سفيد را نيم ساعت داخل آن خيس كنيد و سپس طبق معمول بشوريد.

براي سفيدتر شدن لباس‌ها، از روش قديمي استفاده كرده، آن‌ها را در آفتاب پهن كنيد تا نيازي به استفاده از سفيدكننده كلردار نداشته باشيد.

تميز كردن لباس سفيد, سايت اسرار خانه داري

 

نكته :

- داشتن كمدي پر از لباس‌هاي سفيد، نتيجه شستشو صحيح و آگاهي از تكنيك‌هاي شستشو است. لباس‌هاي سفيد را با هم شسته، بهتر است از صابون استفاده نماييد.

- هميشه قبل از شستشو لباس با ماشين لباسشويي، ابتدا لكه آن را برطرف كنيد.

- در صورت نبود ليمو تازه، از آبليمو استفاده نماييد.

- در صورتي كه مي‌خواهيد از سفيدكننده استفاده كنيد، نوع ملايم آن كه مخصوص تمام پارچه‌ها باشد را تهيه كنيد.

- استفاده بيش از حد از سفيدكننده‌هاي آماده، باعث زرد يا خاكستري شدن لباس‌هاي سفيد و آسيب به بافت پارچه مي‌شود.

منبع : hamshahrionline.ir

 

يکشنبه هجدهم 1 1392 14:32
X