معرفی وبلاگ
حضرت آیت الله خامنه ای در نشست اندیشه های راهبردی ؛ نقش و سهم بانوان را در نظام اسلامی ممتاز و بی بدیل دانستند و خاطر نشان کردند : " نقش بانوان در دوران مبارزه پیروزی انقلاب اسلامی ، بعداز انقلاب بویژه دوره بسیار سخت دفاع مقدس و در عرصه های مختلف ، نقش مؤثر ، ممتاز و بی جایگزینی است که با هیچ معیاری قابل اندازه گیری نیست ." از نگاه رهبر انقلاب اسلامی ، اولین کسی که نقش و جایگاه ممتاز بانوان را درک کرد و زمینه ساز نقش افرینی برجسته زنان در عرصه های مختلف شد ، امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران بود.
صفحه ها
دسته
لينك سازمان زنان
لينك دوستان
سايت مراجع تقليد
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 889301
تعداد نوشته ها : 1937
تعداد نظرات : 211
Rss
طراح قالب
GraphistThem267

چطور از شر چربي مو خلاص شويم؟

 

موهايم به اندازه اي چرب است كه بايد هر روز يا يك روز در ميان آن را بشويم. از اين نگرانم كه اين همه شست و شو براي موهايم ضرر داشته باشد . آيا چاره اي هست كه بتوانم از شر چربي مو خلاص شوم؟

 

ـ خير تنها راه براي كنترل چربي مو شست و شوي آن است و اين كار براي موها هيچ ضرري ندارد. براي شست وشوي موها از شامپويي كه مخصوص موهاي چرب است و خاصيت چربي زدايي خوبي دارد استفاده كنيد. شامپوها از نظر قدرت تميزكنندگي و چربي زدايي با هم تفاوت دارند. بعضي شامپوها خاصيت پاك كنندگي و خشك كنندگي زيادي دارد در حالي كه برخي ديگر خاصيت تميزكنندگي كمتري دارند. شما بايد از شامپوهايي كه عاري از مواد نرم كننده و روغني باشند استفاده كنيد. در صورت نياز موي سر خود را دوبار شامپو بزنيد و كف شامپو را حدود ۳ دقيقه روي سر نگه داريد و سپس آبكشي كنيد.

 

اگر پس از شامپو زدن به نرم كننده نياز داريد نوعي را انتخاب كنيد كه چربي نداشته و يا چربي آن كم باشد . موي كوتاه شست و شو را آسان تر كرده و چربي در مقدار كمتري از مو تجمع پيدا خواهد كرد. بنابراين كوتاه كردن مو تا حدودي به حل مشكل شما كمك مي كند.

 

راهي كه هميشه بتوان از چربي مو جلوگيري كرد وجود ندارد. فعاليت بيش از حد غدد چربي متصل به فوليكول مو در پوست عامل چربي مو است و معالجه بيروني و موضعي براي كم كردن فعاليت غدد چربي موجود نيست. فرآورده هاي موجود فقط مي توانند چربي هايي كه در سطح پوست مي رسند از بين ببرند در بعضي موارد چربي زياد ممكن است همراه با اختلالات غدد داخلي از قبيل كيست هاي تخمدان – فعاليت زياد غده فوق كليوي به عت ازدياد ترشح هورمون مردانه، باشد. تشخيص و درمان اين بيماري ها نياز به بررسي هاي دقيق و مراجعه به پزشك غدد و زنان وانجام آزمايش هاي لازم دارد.

 

منبع: موسسه فرهنگي دنياي تغذيه و سلامت

 

 

دسته ها : سلامت موها
شنبه بیست و دوم 7 1391 15:4
X