معرفی وبلاگ
حضرت آیت الله خامنه ای در نشست اندیشه های راهبردی ؛ نقش و سهم بانوان را در نظام اسلامی ممتاز و بی بدیل دانستند و خاطر نشان کردند : " نقش بانوان در دوران مبارزه پیروزی انقلاب اسلامی ، بعداز انقلاب بویژه دوره بسیار سخت دفاع مقدس و در عرصه های مختلف ، نقش مؤثر ، ممتاز و بی جایگزینی است که با هیچ معیاری قابل اندازه گیری نیست ." از نگاه رهبر انقلاب اسلامی ، اولین کسی که نقش و جایگاه ممتاز بانوان را درک کرد و زمینه ساز نقش افرینی برجسته زنان در عرصه های مختلف شد ، امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران بود.
صفحه ها
دسته
لينك سازمان زنان
لينك دوستان
سايت مراجع تقليد
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 889306
تعداد نوشته ها : 1937
تعداد نظرات : 211
Rss
طراح قالب
GraphistThem267

خواص انار

 

 

 

خواص انار

 

 " انار ترش طبع  سرد و خشك دارد و انار شيرين تا حدودي معتدل مي باشد. " 

 

آب انار چربي هاي اضافه را آب مي كند ...


آب انار براي پيشگيري از سرطان مفيد است، سلامت قلب را بهبود مي بخشد و حتي مي تواند توان جنسي را تقويت كند.

متخصصان تغذيه تاكيد كرده اند كه آب انار همچنين مي تواند چربي هاي اطراف معده و شكم را در زنان و مردان چاق كاهش دهد.

اين متخصصان در يك آزمايش يك ماهه ثابت كردند، ميزان تشكيل سلول هاي چربي در اطراف شكم در افرادي كه آب انار مصرف مي كنند، كاهش مي يابد. كساني كه آب انار مي نوشند، فشار خونشان پايين مي آيد و بنابراين خطر بروز حملات قلبي و سكته مغزي و بيماري كليوي در اين اشخاص نيز به ميزان قابل توجهي كاهش پيدا مي كند. پزشكان معتقدند كه آب انار مي تواند مقدار اسيد چرب موجود در خون موسوم به اسيد چرب را كاهش دهد. آزمايشات قبلي كه روي انسان و حيوانات انجام گرفته، نشان داده است كه مقدار زيادي  از اين اسيد چرب، ذخيره چربي را در اطراف شكم افزايش مي دهد و در نتيجه سبب تشديد احتمال ابتلا به بيماري قلبي و ديابت نوع دوم مي شود.

 

پيامبر خدا (ص): " انار مهتر همه ميوه هاست و هر كس يك انار بخورد ،چهل پگاه شيطان خويش را به خشم مي آورد .

امام صادق (ع): " ميوه صد وبيست گونه است و مهتر همه آنها انار است ."

پيامبر خدا (ص): " هر كس اناري را كامل بخورد ،خداوند قلب او را چهل شب نوراني مي دارد .

پيامبر خدا (ص): " انار بخوريد زيرا هيچ دانه اي از آن در معده جاي نمي گيرد ،مگر اين كه چهل روز قلب را نوراني مي سازد وشيطان را برون مي راند .

امام علي (ع): " درهر دانه انار چون درمعده جاي مي گيرد ،حياتي براي قلب و فروغي براي نفس است و شيطاني را كه وسواس نام دارد چهل شب بيمار مي كند .

امام صادق (ع): " چهار چيز ،طبع را اعتدال مي بخشد انارسوراني ،خرماي نارس پخته شده ،بنفشه و كاسني .

امام صادق (ع):"هركس در هنگام خفتن يك انار بخورد ،تا صبح جانش در امان است .

امام صادق (ع) :"برشما باد انار ؛چرا كه هيچ گرسنه اي آن را نمي خورد ،مگر اين كه وي را بسنده است و هيچ سيري آن را نمي خورد ،مگر اين كه غذا را بروي گوارا مي سازد .

امام صادق (ع):" هركس انار بخورد انار شيطان وسوسه را از او دور مي سازد .

امام صادق (ع):" هر كس يك دانه از انار بخورد ،آن يك دانه شيطان وسوسه را تا چهل روز زمينگير مي كند .

امام كاظم (ع): " هركس روز جمعه يك انار بخورد آن انار ،دل اورا تا چهل پگاه نوراني مي دارد اگر دو انار بخورد تا هشتاد روز و اگر سه انار بخورد تا صد و بيست روز و نيز وسوسه شيطان ازاو دور مي شود و هركس وسوسه شيطان از اودور شود ،خداوند را نافرماني نمي كند و هر كس خداوند را نافرماني نكند خداي اورا به بهشت در مي آورد .

امام كاظم (ع): " از جمله چيزهايي كه آدم به فرزندش سفارش كرد ،اين بود كه به وي فرمود :"برتوباد انار ،اگر گرسنه شدي و آن را بخوردي بسنده ات كند و اگر در حالي كه سير بودي آن را خوردي غذا رابرتو گوارا سازد . "

 

آموزش سبزه گندم در گلدان

 

خواص انار شيرين

 

امام صادق (ع):" برشما باد انار شيرين آن را بخوريد چرا كه هيچ دانه اي از آن به معده مؤمني در نمي آيد مگر اين كه بيماري اي از آن ريشه كن مي كند و شيطان وسوسه را از او دور مي سازد .

 

امام عسكري (ع):" انار بخور چراكه خون را فرو مي نشاند و آنرا در درون تصفيه مي كند .

 

خواص انار ترش وشيرين (ملس)


امام صادق از انار شيرين ياد كرد و فرمود :"ترش و شيرين در شكم سازگارتر است ".

امام رضا (ع):"انار شيرين و ترش بمك ؛چرا كه انسان را نيرو مي دهد و خون را زنده مي سازد .

 

خواص خوردن انار با پيه آن


پيامبر خدا (ص): " انار را با پيه آن بخوريد ؛چرا كه شست و شو دهنده معده است . "

امام علي (ع): " انار را با پيه بخور چرا كه معده را پاك مي كند و هيچ دانه اي د رمعده انسان مسلمان جاي نمي گيرد مگر اين كه آن را روشن مي سازد و تا چهل پگاه شيطان و وسوسه را از آن دور مي سازد .

امام علي (ع): " انار راباپيه اش بخور چرا كه زرد شدگي دندان و بدبويي دهان را از بين مي برد و انسان را پاك مي كند . "

امام صادق (ع):" انار را با پيه اش بخور چرا كه معده را پاك مي كند و ذهن را افزون مي سازد.

 

از انار ترش در مواردي نظير سكسكه - قند خون - -تب صفراوي وغيره استفاده ميشود.

از انار سيرين نيز ميتوان در مواردي مانند : سرماخوردگي - تقويت نيروي جنسي - گرفتگي صدا - تقويت روده ها - تقويت معده - تقويت ريه - حساسيت - وجود خون در ادرار - مسموميت - استسقاء - درد گوش - التهاب معده - اسكوربيت - آب ريزش چشم - خون ريزي رحم - خارش پوست - تقويت لثه - تصفيه خون - كم خوني - اسهال خوني استفراغ و كم اشتهايي استفاده نمود.

 

مضرات :

خوردن انار براي مبتلايان به زخم معده و روده جايز نيست و براي افراد سرد مزاج زيان بخش ميباشد و همچنين موجب كاهش جاذبه كبد ميگردد. افراط در خوردن انار باعث يبوست - ناراحتي معده و زبر شدن گلو ميشود در ضمن افرادي كه مبتلا به ناراحتي ريوي مي باشند در مصرف انار احتياط كنند.

 

 

 

دسته ها : خواص ميوه ها
يکشنبه بیست و سوم 7 1391 14:57

خواص روغن دانه انگور

 

خواص روغن دانه انگور

 

تحقيقات در آمريكا نشان داده است انگور حاوي مواد شيميايي سودمند است و به همين دليل عصاره دانه‌هاي انگور خاصيت ضدسرطاني قوي دارد....

 
تحقيقات در آمريكا نشان داده است انگور حاوي مواد شيميايي سودمند است و به همين دليل عصاره دانه‌هاي انگور خاصيت ضدسرطاني قوي دارد.
 
محققان در تست آزمايشگاهي دريافتند كه روغن دانه انگور، سلول‌هاي سرطاني خون را ترغيب مي‌كند كه دست به خودكشي بزنند و خود را نابود سازند.بر اساس اين گزارش كه از سوي مركز تحقيقات سرطان كلينيكي در آمريكا منتشر شده، ‌ظرف ۲۴ ساعت، ۷۶ درصد از سلول‌هاي سرطاني خون كه در معرض اين روغن قرار گرفته بودند ، نابود شدند. در حالي كه به سلول‌هاي سالم نيزهيچ آسيبي وارد نشد.
 
 

 

دسته ها : خواص ميوه ها
سه شنبه یازدهم 7 1391 14:17

فوايد جالب آب هندوانه


 

فوايد جالب آب هندوانه
 
 

هندوانه ويژه تقويت صفرا و ضد نقرس است. هندوانه هم ميوه و هم سبزي است يعني در واقع خواص هر دو را دارد و سرشار از بتاكاروتن و عامل ضد سرطان است....

آب هندوانه نشاط آور و ضد گرماست


هندوانه ويژه تقويت صفرا و ضد نقرس است. هندوانه هم ميوه و هم سبزي است يعني در واقع خواص هر دو را دارد و سرشار از بتاكاروتن و عامل ضد سرطان است.

در هر 100 گرم هندوانه 12 كالري وجود دارد، خربزه 21 كالري، بر خلاف آن‌چه در ضرب المثل ايراني شايع است كه مي‌گويد فكر نان كن كه خربزه آب است، اين ميوه چاق كننده و افراط در آن بيماري قند مي‌آورد. زادگاه هندوانه تاشكند بوده كه جزء ايران قديم است.هندوانه آب ميوه‌اي نشاط آور، ضد گرما، يك نوشابه فيزيولوژيك است. براي هر سني مفيد و گوارا و سازگاري دارد.95درصد وزن هندوانه آب است، اما سرشار از كليسم و پتاسيم، فسفر، منيزيم، آهن، روي، نيكل، فلور،؛ يد و مواد قندي و تلخه است.
 
طالبي، گرمگ، دستنبو، خربزه همگي هم خواص و فقط از نظر مقدار قند تفاوت دارند. تنها اختلاف اين ميوه‌ها در سازگاري و ذائقه و حاوي اسيدهاي آلي بودن كه در اين ميان هندوانه مقام والائي در امر تغذيه در زمان گرم سال دارد. اين ميوه‌ها همگي ادارآور، شستشوي اسيد اوريك، تميز كردن بافت‌هاي كليه بوده كه ايده آل براي بيماران نقرسي و رماتيسمي است.

از آنجا كه اين ميوه‌ها صفرا را به شدت تحريك مي‌كنند نبايد يك بار به مقدار زياد خورده شود، به‌ويژه در مورد خربزه و غيره صادق است. ضمن اين‌كه معده و روده را دچار اختلال مي‌كند. يك يا سه قاچ هندوانه يا خربزه و طالبي باندازه يك پرس استيك گوشت خوك يا گوساله صفرا را تحريك مي‌كند.هندوانه و ديگر ميوه‌هاي همين خانواده، بايد تك و تنها بدون مواد غذايي ديگر خورده شود. هرگز با ساير ميوه مخلوط نخوريد. نفخ شكم، دل درد، كوليت موقت به همراه دارد. افراد در خربزه و طالبي شيرين يا كامبوزه، عسلي مي‌تواند عامل ابتلا به بيماري قند شود.

 

 

سه شنبه یازدهم 7 1391 14:2
X