معرفی وبلاگ
حضرت آیت الله خامنه ای در نشست اندیشه های راهبردی ؛ نقش و سهم بانوان را در نظام اسلامی ممتاز و بی بدیل دانستند و خاطر نشان کردند : " نقش بانوان در دوران مبارزه پیروزی انقلاب اسلامی ، بعداز انقلاب بویژه دوره بسیار سخت دفاع مقدس و در عرصه های مختلف ، نقش مؤثر ، ممتاز و بی جایگزینی است که با هیچ معیاری قابل اندازه گیری نیست ." از نگاه رهبر انقلاب اسلامی ، اولین کسی که نقش و جایگاه ممتاز بانوان را درک کرد و زمینه ساز نقش افرینی برجسته زنان در عرصه های مختلف شد ، امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران بود.
صفحه ها
دسته
لينك سازمان زنان
لينك دوستان
سايت مراجع تقليد
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 889252
تعداد نوشته ها : 1937
تعداد نظرات : 211
Rss
طراح قالب
GraphistThem267

 

راه هاي از بين بردن چروك پيراهن هاي پارچه اي

 

پيراهنتان را پشت در حمام آويزان كنيد ، سپس آب داغ را باز كنيد . در حمام را ببنيد و حدود ۱۰ دقيقه صبر كنيد تا بخار آب همه فضاي حمام را پر كند

وقتي كه مردم شما را در يك پيراهن پارچه اي كاملا" مرتب و بدون چروك مي بينند ، پيش خودشان فكر مي كنند كه شماحتما يك فرد منظم ، تميز ، مرتب ، شيك و حرفه اي هستيد، پس اگر لباستان كمي نامرتب به نظر مي رسد ، وقت آن است كه با استفاده از اين روشها  آن را صاف كنيد.قدرت اتو


اتو كردن، كار بسيار كسل كننده اي است اما اگر مي خواهيد پيراهن شما تا آنجايي كه امكان دارد مرتب به نظر برسد يك از بهترين راهها، استفاده از اتو است .
اگر مي خواهيد كارتان سريعتر پيش برود ، زير روكش ميز اتوي خود يك فويل آلومينيومي قرار دهيد. در واقع با اين روش از يك قانون علمي ساده و ابتدائي براي سرعت بخشيدن به كارمان استفاده كرده ايم : فويل حرارت اتو را منعكس مي كند و باعث مي شود كه چروك از هر دوطرف پارچه محو شود.راز بخار


بي دليل نيست كه اتوهاي داراي سيستم بخار ، كمي گرانتر از بقيه هستند. بخار دشمن چين چروك و قهرمان شماست ، مخصوصا" وقتيكه در سفر هستيد. وقتي مي خواهيد به سفر برويد با كمال دقت پيراهنتان را اتو مي كنيد و آن را در چمدان مي گذاريد اما وقتي آن را از چمدان خارج مي كنيد با كمال تعجب مي بينيد پيراهنتان آنقدر چروك شده است كه انگار تمام شب را با آن خوابيده ايد.
پيراهنتان را پشت در حمام آويزان كنيد ، سپس آب داغ را باز كنيد . در حمام را ببنيد و حدود ۱۰ دقيقه صبر كنيد تا بخار آب همه فضاي حمام را پر كند . سپس لباستان را در يك جاي سرد آويزان كنيدتا خشك شود ، بعد با خيال راحت آن را بپوشيد.


روش پيشگيري


آيا بهتر نيست هيچ وقت با مشكل چروك بودن پيراهنتان مواجه نشويد ؟جلوگيري از چروك شدن لباس كاملا به نوع شستشو و خشك كردن لباس بستگي دارد. اگر مقدار زيادي لباس كثيف را يكجا جمع كنيد و بصورت فشرده و بطور همزمان همه آنها راداخل لباسشويي بيندازيد ، مسلما" كارتان براي صاف كردن آنها سخت تر مي شود.
اگر لباسهايتان فضايي براي حركت كردن نداشته باشند ،به هم پيچيده مي شوند و درنهايت به شدت چروك مي شوند. هر بار حجم كمي از لباسهايتان را داخل ماشين بيندازيد و سعي كنيد از آب سرد استفاده كنيد و بلافاصله بعد از اينكه كار خشك كن به پايان رسيد لباسهايتان را از آن خارج كنيد . سپس آنها را خيلي مرتب و با دقت روي طناب آويزان كنيد . اگر لباسهايتان را مچاله شده آويزان كنيد ، صاف كردن آنها خيلي سخت مي شود.

 

 

دسته ها : هنر خانه داري
سه شنبه چهارم 7 1391 9:52
X