معرفی وبلاگ
حضرت آیت الله خامنه ای در نشست اندیشه های راهبردی ؛ نقش و سهم بانوان را در نظام اسلامی ممتاز و بی بدیل دانستند و خاطر نشان کردند : " نقش بانوان در دوران مبارزه پیروزی انقلاب اسلامی ، بعداز انقلاب بویژه دوره بسیار سخت دفاع مقدس و در عرصه های مختلف ، نقش مؤثر ، ممتاز و بی جایگزینی است که با هیچ معیاری قابل اندازه گیری نیست ." از نگاه رهبر انقلاب اسلامی ، اولین کسی که نقش و جایگاه ممتاز بانوان را درک کرد و زمینه ساز نقش افرینی برجسته زنان در عرصه های مختلف شد ، امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران بود.
صفحه ها
دسته
لينك سازمان زنان
لينك دوستان
سايت مراجع تقليد
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 889283
تعداد نوشته ها : 1937
تعداد نظرات : 211
Rss
طراح قالب
GraphistThem267

شستشو و نگهداري قارچ , نگهداري قارچ براي چند روز

 

شستشو و آماده‌سازي نگهداري قارچ به مدت چند روز در يخچال

 

براي شستشوي قارچ آنها را در زير آب سرد بگيريد تا ذرات خاك چسبيده به آن جدا شود و مانند هر گونه ميوه اي مي توان آن را با محلول 1% نمك شستشو داد .
بيش از يكي دو دقيقه در آب نماند زيرا به سرعت آب را جذب مي‌كند .
اگر محل برش در پايه قارچ كمي تغيير رنگ داشت مي توان قبل از مصرف برش نازكي از آن را جدا نمود .طرز نگهداري كوتاه مدت


براي نگهداري قارچ به مدت چند روز در يخچال بهتر است از شستشوي قارچ تا قبل از مصرف خودداري نماييد و در صورت شستن حتما" آن را در جريان هواي خنك خشك كنيد .
بهترين راه براي تازه‌ماندن قارچ در يخچال، نگهداري آن در پاكت‌هاي كاغذي مخصوص ميوه، در يخچال مي‌باشد .


بهترين درجه يخچال براي نگهداري قارچ يك درجه سانتي‌گراد بالاي صفر است .
با رعايت موارد فوق قارچ حداقل به مدت 10 روز در يخچال (دمي 3-2 درجه سانتيگراد) تازه مانده و تغيير شكل نمي دهد .
قبل از هر چيز، به بسته بندي قارچ توجه كنيد كه بهداشتي باشد و برچسب مربوط به كارخانه و همچنين شماره پروانه بهره برداري وزارت بهداشت را داشته باشد.*به تاريخ انقضاي روي برچسب توجه كنيد.


* ظاهر قارچ بايد سفيد و يكنواخت و سالم باشد.

* پايه يا همان ساقه قارچ به طور كامل به كلاهك آن چسبيده باشد.

* قارچهاي آسيب ديده، ترك خورده، پلاسيده، تغيير رنگ داده، مرغوب نيست.

* قارچ را حتما بو كنيد. قارچ سالم بوي مطبوعي دارد.

* تا حد امكان، سعي كنيد قارچ را به اندازه مصرف روزانه تهيه كنيد.

* اگر مجبوريد قارچ را به مدت يكي دو روز نگهداري كنيد، آن را در پاكتهاي كاغذي بهداشتي قرار دهيد. حد اكثر زمان نگهداري قارچ در يخچال سه روز است.

 

 

چهارشنبه نوزدهم 7 1391 13:27

كمپوت كردن ميوه ها,روش درست كردن كمپوت

 

طريقه كمپوت كردن ميوه جات!

 


به دو طريق مي توان كمپوت درست كرد.


1- روش اول:

ميوه مورد نظر و آب و كمي شكر را در قابلمه ريخته مستقيماً روي حرارت مي گذاريم تا يكي دو جوش بزند و بعداز روي حرارت بر مي داريم كه اين نوع كمپوت مانده گاري ندارد نهايتاً چند روزي بيشتر در يخچال نمي ماند.

 


2- روش دوم:

 كمپوتهايي كه درست مي كنيم اگر كاملاً شرايط درست كردن كمپوت را رعايت كنيم مانده گاري بالايي دارد شايد بتوان چندسالي نگه داشت. براي اينكه كمپوت خوبي درست كنيم ميوه هايي كه انتخاب مي كنيم نبايد له باشد زدگي نداشته باشد و كاملاً سالم و مرغوب باشد و آنها را خوب شسته و خشك مي كنيم و داخل شيشه هاي در فلزي استريل شده مي ريزيم تا بالاي شيشه پر شود و در يك قابلمه آب مي ريزيم و مي گذاريم روي حرارت تا بجوش آيد و از روي حرارت برداشته و شكر كم كم به آن اضافه مي كنيم تا به مرحله اشباع برسد يعني شكر ديگر در آب حل نشود.وقتي كه كاملاً سرد شد روي ميوه هاي داخل شيشه مي ريزيم تا لب به لب شودو در شيشه ا ي را مي گذاريم و شيشه ها را داخل يك قابلمه مي چينيم و آب سرد مي ريزيم تا 2 سانت به در آن مانده و روي حرارت مي گذرايم و زمانيكه آب درون قابلمه به نقطه جوش برسد براي آن وقت مي گيريم و بعد از گذشت زمان لازم از روي حرارت برداشته و يكي يكي در شيشه ها را مجدداً سفت كرده سرد كه شد در كمد گذاشته يا كابينت و هر وقت كه نياز بود استفاده مي كنيم. اگر تمام نكات رعايت شود و در شييشه هوا نكشد با اين روش بهترين كمپوت را درست مي كنيم و اين عمل هم به اقتصاد خانواده كمك مي كند و هم به سلامت بودن خانواده چون مواد شيميايي و ضدكپك و غيره در آن بكار نمي رود.


توت فرنگي :

 ميوه هايي مثل توت فرنگي زمان پخت آن از زمان جوش آمدن آب 5 دقيقه كافي است. توت فرنگي كافي است كه دم آن را بگيريم.

گيلاس :

ميوه هايي مثل گيلاس و آلبالو هسته آن را در نمي آوريم و زمان آماده سازي آن از زمان جوش آمدن آب 10 دقيقه كافي است.


زردآلو :

 ميوه هايي مثل زردآلو، هلو، شليل را هسته آن را در مي آوريم و پوست هلو را هم مي گيريم و زمان پخت آن از زمان جوش آمدن آب 15 دقيقه كافي است.

سيب :

 ميوه هايي مثل سيب و گلابي پوست و دانه آن را جدا كرده و زمان آماده سازي از زمان جوش آمدن آب 20 دقيقه كافي است. (البته سيب و گلابي را تكه تكه مي كنيم.)

منبع : khaneyemod

 

 

پنج شنبه سیم 6 1391 11:31
X