معرفی وبلاگ
حضرت آیت الله خامنه ای در نشست اندیشه های راهبردی ؛ نقش و سهم بانوان را در نظام اسلامی ممتاز و بی بدیل دانستند و خاطر نشان کردند : " نقش بانوان در دوران مبارزه پیروزی انقلاب اسلامی ، بعداز انقلاب بویژه دوره بسیار سخت دفاع مقدس و در عرصه های مختلف ، نقش مؤثر ، ممتاز و بی جایگزینی است که با هیچ معیاری قابل اندازه گیری نیست ." از نگاه رهبر انقلاب اسلامی ، اولین کسی که نقش و جایگاه ممتاز بانوان را درک کرد و زمینه ساز نقش افرینی برجسته زنان در عرصه های مختلف شد ، امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران بود.
صفحه ها
دسته
لينك سازمان زنان
لينك دوستان
سايت مراجع تقليد
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 889262
تعداد نوشته ها : 1937
تعداد نظرات : 211
Rss
طراح قالب
GraphistThem267
درمان خشكي لب ها در فصل پاييز و زمستان

 

يكي از مشكلات شايع به خصوص در فصل پاييز و زمستان خشك شدن مداوم لب ها و ترك خوردگي آنهاست. زيرا لب ها فاقد غدد چربي بوده و به خشكي محيط خارج بسيار حساس هستند و به آساني ترك مي خورند. لب هاي ترك خورده علل مختلفي دارد و مي تواند در هر فصلي اتفاق بيافتد.

رعايت نكات زير مي تواند به جلوگيري از ايجاد لب هاي ترك خورده كمك كند:

- يكي از كارهايي كه بيشتر مردم براي مقابله با خشكي لب ها انجام مي دهند خيس كردن لب ها با آب دهان است. اين كار نه تنها مشكلي را حل نمي كند بلكه موجب تشديد آن مي شود. به جاي ليس زدن از يك پماد يا رز لب ويتامينه استفاده كنيد.


- در زمستان به خصوص در روزهايي كه باد زياد مي وزد با يك شال يا ماسك لب هايتان را بپوشانيد.


- از پمادهاي لب داراي ضد آفتاب استفاده كنيد، چون آفتاب مي تواند سبب ايجاد ترك در لب هاي شما شود و يا اينكه آن را بدتر كند.


- يك كپسول ويتامين E را باز كنيد و آن را روي لب هايتان بماليد و اضافي آن را با انگشتتان پاك كنيد.


- يكي از علل خشكي لب ها، استرس و خستگي است كه مي توان با استراحت كافي و استفاده از ويتامين هاي B,E,C كمي از مشكلات لب ها را رفع كرد. براي آنكه لب هايتان را مرطوب نگه داريد بايد از محصولات با پايه وازلين يا موم زنبور عسل و يا پماد ساده وازلين استفاده كنيد. از محصولات خوش طعم اجتناب كنيد زيرا موجب مي شوند شما دائما در تلاش براي ليسيدن لب هايتان باشيد .

 

 

دسته ها : بهداشت پوست
دوشنبه بیست و چهارم 7 1391 12:13
 
 
لك هاي پوستي تان را با اين گياه درمان كنيد
 
 
لك هاي پوستي تان را با اين گياه درمان كنيد ...
 

بي خطرترين عامل روشن كننده رنگدانه كه داراي كمترين ملانوم است، عصاره شيرين بيان است كه در تركيبات زيبايي به عنوان شفاف كننده پوست به كار مي رود و مي تواند در تركيبات كرم هاي آرايشي صورت به كار رود.

به علاوه عصاره شيرين بيان از لحاظ تئوري به عنوان يك مشتق ضدالتهاب موضعي مطرح است كه مي تواند در كاهش قرمزي پوست و تيرگي پس از التهاب كاربرد داشته باشد.ماده فعال شناخته شده در آ ن فلاونوييد است كه مي تواند با پراكنده كردن ملانين، موجب روشن شدن پوست شود.

دوز يك گرم در روز براي چهار هفته است تا اثر باليني آن ظاهر شود. عصاره شيرين بيان هنوز در شمال آمريكا در دسترس نيست ولي در بخش هايي از جهان به خصوص در مصر استفاده مي شود. ماده اصلي هيدرو فوبيك آن كه در اثر گرفتن عصاره شيرين بيان به دست مي آيد، گلابريدين است كه روي پوست موثر خواهد بود. خلاصه اينكه آثار درماني شيرين بيان از ديرباز شناخته شده بوده و از آن براي درمان انواع سرفه ها و به عنوان داروي مسكن در پوست استفاده مي كردند.

مردم حتي براي درمان اسپاسم و تورم مفاصل و به عنوان ماده اي ملين از آن بهره مي گرفتند. از عصاره ريشه شيرين بيان هم به عنوان سد مقاوم در برابر برخي ويروس ها مثل هرپس و هپاتيت A يا در برابر عفونت كانديدا استفاده مي شده است. در آخر بايد گفت اگر چه عصاره شيرين بيان كه براي درمان مشكلات پوستي است، گران است ولي با غلظت مورد استفاده در محصولات زيبايي قيمت متوسطي دارد.

 

 

 

دوشنبه بیست و هفتم 6 1391 12:6
X