معرفی وبلاگ
حضرت آیت الله خامنه ای در نشست اندیشه های راهبردی ؛ نقش و سهم بانوان را در نظام اسلامی ممتاز و بی بدیل دانستند و خاطر نشان کردند : " نقش بانوان در دوران مبارزه پیروزی انقلاب اسلامی ، بعداز انقلاب بویژه دوره بسیار سخت دفاع مقدس و در عرصه های مختلف ، نقش مؤثر ، ممتاز و بی جایگزینی است که با هیچ معیاری قابل اندازه گیری نیست ." از نگاه رهبر انقلاب اسلامی ، اولین کسی که نقش و جایگاه ممتاز بانوان را درک کرد و زمینه ساز نقش افرینی برجسته زنان در عرصه های مختلف شد ، امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران بود.
صفحه ها
دسته
لينك سازمان زنان
لينك دوستان
سايت مراجع تقليد
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 889202
تعداد نوشته ها : 1937
تعداد نظرات : 211
Rss
طراح قالب
GraphistThem267

 

گل شقايق ...

 

گل شقايق: همان مراقبت هاي متداولي كه در ابتدا توضيح داده شد در مورد گل شقايق هم صدق مي كنند، اما از آنجاييكه ساقه هاي آنها خيلي لطيف و آسيب پذير مي باشند، بايد آنها را با ملايمت در دست گرفته و به آرامي كوتاه كنيد. طبيعت حساس و لطيف گل هاي شقايق حاكي از اين مطلب است كه عمري بيش از3 تا5 روز ندارند.

 

 

 

دوشنبه بیست و هفتم 6 1391 12:31

 
نرگس
 
شما در اين مقاله با روش نگهداري گل هاي نرگس آشنا مي شويد :

گل نرگس :
اين گل در آب كم عمق مي تواند عمر بسيار درازي داشته باشد. به ويژه اگر ساقه هاي آن را به طور مكرر كوتاه كرده و آب را عوض كنيد و غذاي مكمل به آن اضافه نماييد. هر دو تا سه روز يكبار تنها در نيمي از گلدان آب بريزيد. مي توانيد پوسته محافظ را به حال خود باقي گذاشته و يا آن را به آرامي از ساقه جدا كنيد. زمانيكه ساقه هاي نرگس را كوتاه مي كنيد اين پوسته ها از خود نوعي شيره در داخل آب ترشح مي كنند كه عمر ساير گل ها را كوتاه مي كنند. براي جلوگيري از اين مشكل مي توانيد پس از برش ساقه ها براي 12ساعت آنها را در يك گلدان مجزا قرار دهيد و سپس با گل هاي ديگر در يك گلدان قرار دهيد. در گل آرايي هاي جديد ديده مي شود كه گل نرگس را همراه با پياز و ريشه آن تزئين مي كنند. به اين منظور گل روي ريشه ها را با آب شسته و مي توانيد از كليه گياه از ريشه گرفته تا ساقه و برگ و گل لذت ببريد.
 

دوشنبه بیست و هفتم 6 1391 9:32
X