معرفی وبلاگ
حضرت آیت الله خامنه ای در نشست اندیشه های راهبردی ؛ نقش و سهم بانوان را در نظام اسلامی ممتاز و بی بدیل دانستند و خاطر نشان کردند : " نقش بانوان در دوران مبارزه پیروزی انقلاب اسلامی ، بعداز انقلاب بویژه دوره بسیار سخت دفاع مقدس و در عرصه های مختلف ، نقش مؤثر ، ممتاز و بی جایگزینی است که با هیچ معیاری قابل اندازه گیری نیست ." از نگاه رهبر انقلاب اسلامی ، اولین کسی که نقش و جایگاه ممتاز بانوان را درک کرد و زمینه ساز نقش افرینی برجسته زنان در عرصه های مختلف شد ، امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران بود.
صفحه ها
دسته
لينك سازمان زنان
لينك دوستان
سايت مراجع تقليد
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 889348
تعداد نوشته ها : 1937
تعداد نظرات : 211
Rss
طراح قالب
GraphistThem267

آموزش بستن شال به سبك هانيه توسلي ( ليلا شمس العماره )

 


ابتدا شال را روي سر قرار دهيد از سمت چپ، لبه داخلي شال را جلو بياوريد و روي شانه راستتان بياندازيد. (بعد از اينكه اين كار را كرديد) قسمتي از آن را از زير چانه رد كنيد و تا آنجا كه مناسب است تا نزديكي گوش راستتان با سنجاق محكم كنيد. حالا سمت راست شال را روي شانه چپ بياندازيد.

 

 

 آموزش بستن شال به سبك هانيه توسلينكته: توجه داشته باشيد كه شال را عقب نبريد چون بدريخت مي شود. همچنين از شال هايي استفاده كنيد كه پشت و رويشان شبيه به هم باشند. براي نگه داشتن موها از حد بند يا كلاه استفاده كنيد. لبه شال را كمي تا كنيد تا زيباتر شود. مواظب پيدا شدن موها و گردن از پشت سر باشيد.

 

 

 آموزش بستن شال به سبك هانيه توسلي

  

دسته ها : دنياي مد
شنبه هجدهم 6 1391 10:50

دوخت چادر ملي

 براي برش چادر ملي، نيازي به الگو نداريد. در چند مرحله، مي توانيد اين كار را بسادگي انجام دهيد:

1. با توجه به قد افراد بين 4 تا 5 متر و 50 سانتيمتر (با عرض 115 تا 140 سانتيمتر) پارچه لازم است.

2. ابتدا براي مشخص كردن اندازه، چادر را روي سر قرار دهيد و 2 لبه آن را روي زمين مماس كنيد (3 سانتيمتر براي دوخت لبه چادر با صابون علامت بگذاريد).

3. پارچه را مطابق شكل روي زمين يا ميز كار پهن و آن را از محل علامت گذاري شده تا كنيد.

4. سر چادر را علامت بگذاريد و مانند چادرهاي معمولي به صورت كله قندي آن را 4 لا كنيد و روي يكديگر قرار دهيد و ببريد. اگر عرض چادر 3 متر باشد، تكه نمي خورد؛ اما با عرض 120، در قسمت پشت تكه مي خورد. براي تكه پشت هم از پارچه مانده گوشه بگذاريد.

5. براي تعيين محل دست، قد آستين را اندازه بگيريد (كه در اندازه هاي معمولي 60 سانتيمتر است). جاي دستها را مشخص كنيد. براي تعيين اندازه، فرق سر تا روي دست را اندازه بگيريد و به طرف پايين چادر روي 4 لاي پارچه اندازه بزنيد و به اندازه 20 تا 22 سانتيمتر به طرف داخل چادر علامت بزنيد. خطي تا پايين رسم كنيد تا حلقه آستين به دست آيد.

6. بايد در نظر داشته باشيد كه براي افرادي با اندازه هاي 30 و 35 بايد 20 سانتيمتر و براي افراي با اندازه 40 و 47 - كه پهلو دارند- بايد تا 22 سانتيمتر علامت بگذاريد.

7. در اين قسمتهايي كه علامت مي زنيد، شكل لوزي درست مي شود. آن قسمتها كه كوتاهتر است به طرف كارور پشت و جلو؛ و دو سر لوزي كه بلندتر است به طرف زير آستين؛ و طرف ديگر به درز پهلوي چادر مي خورد. اين لوزي (مرغك) بايد به طول 20 و عرض 15 تا 12 باشد.

8. جلوي چادر را مي توانيد بدوزيد يا به شكل سجاف در آوريد و دكمه يا زيپ كاپشني بگذاريد و يا منگنه سويچي بدوزيد.

 

دسته ها : حجاب زن - دنياي مد
چهارشنبه هشتم 6 1391 10:38

مدل لباس ماكسي اسلامي

در اين مجموعه نمونه هايي زيبا و جديد از مدل لباس ماكسي اسلامي را تماشا مي كنيد .

 

مدل لباس ماكسي اسلامي, مدل لباس

مدل لباس ماكسي اسلامي, مدل لباس

مدل لباس ماكسي اسلامي, مدل لباس

مدل لباس ماكسي اسلامي, مدل لباس

مدل لباس ماكسي اسلامي, مدل لباس

 

مدل لباس ماكسي اسلامي, مدل لباس

 

 

 

دسته ها : دنياي مد
پنج شنبه بیست و ششم 5 1391 13:22
X