معرفی وبلاگ
حضرت آیت الله خامنه ای در نشست اندیشه های راهبردی ؛ نقش و سهم بانوان را در نظام اسلامی ممتاز و بی بدیل دانستند و خاطر نشان کردند : " نقش بانوان در دوران مبارزه پیروزی انقلاب اسلامی ، بعداز انقلاب بویژه دوره بسیار سخت دفاع مقدس و در عرصه های مختلف ، نقش مؤثر ، ممتاز و بی جایگزینی است که با هیچ معیاری قابل اندازه گیری نیست ." از نگاه رهبر انقلاب اسلامی ، اولین کسی که نقش و جایگاه ممتاز بانوان را درک کرد و زمینه ساز نقش افرینی برجسته زنان در عرصه های مختلف شد ، امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران بود.
صفحه ها
دسته
لينك سازمان زنان
لينك دوستان
سايت مراجع تقليد
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 889290
تعداد نوشته ها : 1937
تعداد نظرات : 211
Rss
طراح قالب
GraphistThem267

حرم مطهر حضرت سكينه سلام الله عليها دخترگرامي امام حسين عليه السلام توسط گروه هاي وهابي سوريه مورد حمله و هتك حرمت قرار گرفت.

 

 

صداي شيعه: مرقد حضرت سكينه دختر گرامي حضرت امام حسين (ع) ساليان متمادي مورد احترام تمام طوايف ديني و مذهبي سوريه قرار داشت، اما با ورود گروه هاي وهابي به صحنه سوريه اين حرم مطهر نيز مورد حمله و هتك حرمت قرار گرفت.عكاس يك رسانه لبناني در منطقه داريا موفق شد تصويري از اين مرقد مطهر را كه هدف حمله خمپاره اي قرار گرفته، تهيه كند. به گزارش اين رسانه، گروه هاي مخالف نظام سوريه، حملات خمپاره اي متعددي را عليه اين مرقد انجام داده و چند نقطه آن را منفجر كرده اند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج وابسته به بعثه مقام معظم رهبري گروه هاي سلفي وهابي تا كنون تعداد زيادي از مراكز ديني در مصر، تونس، ليبي و هم اكنون در سوريه را مورد حمله قرار داده اند و همچنان به هتك حرمت اماكن مقدس ادامه مي دهند.

پيش از اين نيز مرقد عمار ياسر صحابي جليل القدر پيامبر اسلام(ص) و يكي از ياران باوفاي حضرت علي(ع) مورد حمله گروه هاي وهابي قرار گرفته بود.

 

 

دوشنبه نوزدهم 1 1392 14:12

 

 

صداي شيعه: وهابيون سعودي در اقدامي عجيب، تصوير گنبد سبز مسجد النبي (ص) را از آرم معرفي شهر مدينه منوره به عنوان "پايتخت فرهنگ اسلامي" در سال 2013 حذف كرده اند.


 

به گفته ناظران، اين اقدام وهابي ها مي تواند به نوعي بيانگر ديدگاه آنها براي تغيير هويت شهر تاريخي و اسلامي مدينه و اين مكان مقدس باشد، كه طي قرون متمادي نمادي براي مسلمانان بوده است.

 
 ناظران همچنين هشدار داده اند كه اين اقدام مي تواند زمينه سازي براي تخريب اين مكان مقدس باشد. زيرا در گذشته نيز افراطيون وهابي با حمايت سياسي آل سعود اكثر آثار تاريخي مسلمانان را در اين دو شهر مقدس تخريب كرده اند.
با توجه به اطلاع فعالان و ناظران از نقشه وهابي ها براي آثار تاريخي اسلام در مدينه منوره، حذف تصوير قبه الخضراء و مرقد مطهر پيامبر اسلام (ص) از آرم شهر مدينه، با واكنش شديد آنها مواجه شده است.
 
استاد "عاصم حمدان" انديشمند اسلامي و پژوهشگر مسائل تاريخي در مدينه منوره، حذف گنبد سبز پيامبر (ص) از آرم "مدينه پايتخت فرهنگ اسلامي" در سال 2013  و قرار دادن نقشه جهان اسلام به جاي آن را به شدت محكوم كرد و گفت: اين گنبد نماد رسمي مدينه منوره در طول تاريخ امت اسلامي است؛ و به هيچ عنوان نمي توان آن را حذف كرد.
وهابيون فتواهاي بسياري را درباره تخريب آثار اسلامي صادر كرده اند، و مسلمانان از نزديك از اين امر را مشاهده و احساس كرده اند. 
 
وهابي ها با ادعاي بدعت بودن زيارت آثار اسلامي، مسلمانان را از اين اقدام منع كرده و در بيشتر موارد به بهانه توسعه و ساخت و ساز مساجد، اقدام به تخريب اين آثار نموده اند كه از آن جمله مي توان به تخريب چندين مسجد تاريخي در مدينه و ساخت يك مسجد بزرگ به جاي آن اشاره كرد.
علاوه بر اين زائران مدينه منوره و مكه مكرمه به وضوح شاهد بي توجهي دولت، وزارت اوقاف، نهادهاي فرهنگي و ساير دستگاه هاي عربستاني به مساجد و اماكن تاريخي هستند و چه بسيارند مساجدي كه به علت بي توجهي در آستانه ويراني قرار دارند.
 
بازسازي شهر محل سكونت مؤسس آل سعود
 
تخريب آثار اسلامي به بهانه نوسازي درحالي صورت مي گيرد كه دولت عربستان اخيرا اعلام كرده شهر الدرعيه كه زماني محل سكونت "محمد بن سعود" مؤسس نظام عربستان و جد خاندان حاكم در آن كشور بوده است، پس از بازسازي به روي گردشگران گشوده خواهد شد!
 
اين درحالي است كه هر روز شاهد انتشار اخباري درباره تعطيلي مساجد قديمي در عربستان به علت بي توجهي، تخريب سقف، فقدان بودجه و ... هستيم.
 
تخريب و بي توجهي به آثار تاريخي در عربستان در حالي ادامه دارد كه دولت اين كشور در اقدامي توهين آميز دو برج بسيار مرتفع نزديك مسجد الحرام ساخته، و اين مكان مقدس را محاصره كرده است. اين در حالي است كه حتي نهادهاي فرهنگي بين المللي از جمله سازمان يونسكو ساخت هرگونه بناي مرتفع نزديك اماكن تاريخي را ممنوع اعلام كرده اند.
العامل
 

 

دوشنبه نوزدهم 1 1392 13:13

افسران - خبر مهم و تكميلي

 

شبكه الميادين لبنان لحظاتي پيش اعلام كرد كه گروهاي هكري از جنوب آفريقا و جمهوري اسلامي ايران به

جمع گروهاي هكري در حمله سايبري به رژيم صهيونيستي پيوستند

خبرها از حمله سنگين هكرهاي ايراني به وب سايت هاي صهيونيستي حكايت دارد .

 

 

 

دوشنبه نوزدهم 1 1392 12:58

 

افسران - تكذيب شايعه محاصره حرم حضرت رقيه در دمشق

 

يك مقام مسئول در توليت حرم مطهر حضرت رقيه (س) در دمشق امروز اعلام كرد: اوضاع در حرم مطهر و اطراف آن عادي است. 

به گزارش واحد مركزي خبر، يك مقام مسئول در توليت حرم مطهر حضرت رقيه (س) در دمشق امروز اعلام كرد: اوضاع در حرم مطهر و اطراف آن عادي است.
وي كه خواست به نامش اشاره نشود، در گفتگوي تلفني با خبرنگار واحد مركزي خبر در دمشق، انتشار شايعاتي مبني بر محاصره حرم مطهر يا اينكه اوضاع امنيتي در اطراف آن غيرعادي است، بي اساس دانست. وي افزود: در هفته گذشته هيچ اتفاق غيرطبيعي در اطراف حرم روي نداده و حرم هم طبق برنامه معمول پذيراي زئران است. 

همچنين تلويزيون سوريه از ادامه عمليات پاكسازي مناطق مختلف حومه دمشق از حضور تروريست هاي مسلح خبرداد . ارتش سوريه افزود: اين عمليات شامل مناطق «يلدا، حجيره، زينبيه ، ديابيه و نجها» بوده است كه در جريان آن چند مخفيگاه گروه هاي تروريستي منهدم و شمار زيادي از تروريستها از پاي درآمدند؛ شماري از اتباع بيگانه هم در ميان كشته شدگان ديده مي شوند .

 

 

شنبه هفدهم 1 1392 13:11

 

افسران - ۱۵اسفند در كربلا چه اتفاقي مي‌افتد؟

 

 

پانزدهم اسفند ماه جاري اتفاقي در كربلاي معلي خواهد افتاد كه شايد عمر ما اجازه درك مجدد آن را ندهد چرا كه اين حادثه آنقدر مهم است كه هر انسان آزاد‌ه‌اي را مجذوب خود مي‌كند.

به گزارش افكارنيوز، ضريح جديد سالار شهيدان وضعيت كاملا متفاوتي به خود گرفته و مراحل پاياني نصب خود را پشت سر مي‌گذارد و قرار است ۱۵ اسفند ماه جاري با حضور خيل عظيم عاشقان حسيني در كربلاي معلي پرده‌برداري شود.

آري، خداوند متعال بار ديگر توفيق ساخت ضريح مبارك سيد‌الشهدا(ع) را نصيب شيعيان اثني‌عشري كشورمان كرد تا برگي ديگر از تاريخ آباداني حرم مطهر حسيني را مزين به نام محبان ديرين اهل بيت(ع) كنند.

اولين ضريح امام حسين(ع) در سال ۳۷۱ ه.ق با سازه‌اي از چوب ساج كه با عاج فيل تزئيين شده بود در مضجع شريف حضرت سيدالشهدا(ع) نصب شد .

 

 

دوشنبه جهاردهم 12 1391 15:21

افسران - راهپيمايي مردم دمشق تا حرم حضرت زينب

 

شمار قابل توجهي از مردم پايتخت سوريه براي شكستن محاصره منطقه زينبه تا حرم مطهر حضرت زينب (س) راهپيمايي كردند.

خبرنگار شبكه العالم گزارش داد، شمار بسياري از مردم مناطق مختلف دمشق با شركت در اين راهپيمايي تا منطقه زينبيه، حملات عناصر مسلح به زائران و ساكنان اين منطقه را محكوم كردند.

يكي از شركت كنندگان در اين تظاهرات، به خبرنگار العالم گفت: ما تا آخرين قطره خون از دين و عقايد خود و حرم حضرت زينب (س) دفاع خواهيم كرد، و حملات گروه هاي تروريستي ما را نسبت به دين و عقايدمان سست نخواهد كرد.

وي افزود: هدف از برگزاري اين راهپيمايي آن است كه ارادت خود را به اهل بيت (ع) نشان دهيم .

شركت كنندگان در اين تظاهرات با سردادن شعارهايي تأكيد كردند كه هرگز از زيارت مرقد مطهر حضرت زينب (س) دست نخواهند كشيدو هر وقت بخواهد به زيارت اين مكان مقدس خواهند آمد و حملات گروه هاي مسلح تاثيري نخواهد گذاشت .

 

 

دوشنبه جهاردهم 12 1391 14:18

افسران - انفجار در بين الحرمين

 

پليس كربلا اعلام كرد: امروز (يكشنبه) انفجاري در بين‌الحرمين به وقوع پيوست كه بنا بر آمار اوليه اين انفجار به زخمي شدن چند تن انجاميده است.

 

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، به نقل از خبرگزاري سومريه نيوز عراق، يك منبع در پليس استان كربلا اعلام كرد: در انفجار بمبي در بين‌الحرمين چندين تن زخمي شدند و نيروهاي امنيتي در حال بررسي چگونگي انفجار هستند و مجروحين اين حادثه نيز به بيمارستان منتقل شده‌اند.

شبكه خبري اسكاي نيوز نيز گزارش داد كه انفجار توسط يك عامل انتحاري انجام شده كه كمربندي از مواد منفجره را با خود حمل مي‌كرد و انفجار تا حدودي شديد بوده است.

بنا بر گزارش اسكاي نيوز، اين انفجار دست‌كم يك كشته و 9 زخمي به جاي گذاشته است.

 

هنوز اطلاعات بيشتري از اين انفجار منتشر نشده است اما منابع پزشكي عراق زخمي شدن چند تن را تاييد كرده‌اند ...

به گزارش ايسنا، مسعود اخوان - معاون عتبات عاليات سازمان حج و زيارت - با اعلام اين خبر گفت: اين زائر به نام «حسين قدوسي» از شهرستان كرج كه روحاني كاروان بود، در انفجار امروز كربلا دچار سانحه شد و بعد از عمل جراحي درگذشت.

او افزود: نماينده‌ي سازمان حج و زيارت امور مربوط به اين شهيد را پيگيري مي‌كند. 

ظهر ديروز، انفجاري در بين‌الحرمين اتفاق افتاد و براثر آن، سه زائر ايراني مجروح شدند، دو نفر از آن‌ها پس از درمان سرپايي ترخيص شدند؛ اما حسين قدوسي به‌ دليل جراحت سنگين در بيمارستان تحت درمان قرار گرفت و بعد از عمل جراحي درگذشت  . 

 

 

دوشنبه جهاردهم 12 1391 11:12

شكار يك پهپاد خارجي توسط سپاه در حين رزمايش

 

سخنگوي رزمايش پيامبر اعظم (ص) ۸ نيروي زميني سپاه از شكار يك فروند هواپيماي بدون سرنشين متعلق به يكي از كشورهاي خارجي در حين اين رزمايش خبر داد.

به گزارش خبرنگار ايسنا در منطقه عمومي رزمايش، سردار سرخيلي با اعلام اين خبر گفت: در حين انجام رزمايش پيامبر اعظم (ص) ۸ و تست سيستم‌هاي جنگال (جنگ الكترونيك) توانستيم تعدادي پهپاد غيرخودي و خارجي را شناسايي كنيم.

وي ادامه داد: پس از شناسايي اين پهپادها موفق شديم يكي از آنها را به زمين بنشانيم و در اختيار بگيريم .

 

يکشنبه ششم 12 1391 11:6

 

خبرگزاري فارس: تشييع پيكر استاد اخلاق بر دستان مردم/ «عزيز خدا» به خدا پيوست

 

تشييع پيكر استاد اخلاق بر دستان مردم/ «عزيز خدا» به خدا پيوست

 

مراسم تشييع پيكر آيت‌الله عزيزالله خوشوقت معلم اخلاق و معرفت صبح امروز (شنبه) با حضور پرشور دوستداران و ارادتمندان به اين عالم گرانقدر در دانشگاه تهران آغاز شد.

در ابتداي مراسم كريم منصوري از قاريان ممتاز كشور آياتي از كلام‌الله مجيد را تلاوت كرد.

مردم از همان دقايق اوليه صبح براي حضور در مراسم تشييع پيكر آيت‌الله خوشوقت در دانشگاه تهران حضور يافتند.

گفتني است مراسم معنوي وداع با پيكر مطهر آيت‌الله عزيز خوشوقت، ديشب در مسجد امام حسن مجتبي(ع) واقع در خيابان شريعتي برپا شد و تا صبح امروز ادامه داشت.

اين شاگرد برجسته علامه طباطبايي(ره)‌ روز چهارشنبه دوم اسفندماه در سن 86 سالگي در يكي از بيمارستان‌هاي مكه به لقاءالله پيوست. پيكر اين عالم رباني قرار است پس از تشييع در حرم مطهر حضرت عبدالعظيم(ع) خاكسپاري ‌شود.

*عزاداري مردم در مراسم تشييع آيت‌الله خوشوقت

بر اساس اين گزارش، در مراسم تشييع آيت‌الله عزيزالله خوشوقت كه با حضور اقشار مختلف مردم، دوستداران و ارادتمندان اين عالم بزرگوار در دانشگاه تهران برگزار شد، مردم عزاداري كردند.

*حضور مقامات لشكري و كشوري در مراسم تشييع آيت‌الله خوشوقت

همچنين جمعي از مسئولان لشكري و كشوري ازجمله آيت‌الله‌ مهدوي كني رئيس مجلس خبرگان، محمود احمدي‌نژاد رياست جمهوري اسلامي ايران، آيت‌الله صادق لاريجاني رئيس قوه قضائيه، علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي، سردار احمدي وحيدي وزير دفاع، منوچهر متكي وزير سابق امور خارجه، آيت‌الله صديقي، حجت‌الاسلام رئيسي معاون اول قوه قضاييه، عطاءالله صالحي فرمانده كل ارتش جمهوري اسلامي ايران، پرويز فتاح، صادق محصولي و حميدرضا حاجي‌بابايي وزير آموزش و پرورش، حجت‌الاسلام محمدرضا ميرتاج‌الديني، حجت‌الاسلام حيدر مصلحي وزير اطلاعات، سردار سرلشكر محمدعلي جعفري فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در اين مراسم حضور دارند.

حجت‌الاسلام محسني اژه‌اي دادستان كل‌كشور، محمدباقر قاليباف شهردار تهران، جعفري دولت‌آبادي دادستان تهران، محمد حسيني وزير ارشاد و... از ديگر مقامات حاضر در اين مراسم بودند.

 

*اقامه نماز بر پيكر آيت‌الله خوشوقت توسط رهبر معظم انقلاب

حضرت آيت‌الله العظمي خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي با حضور در دانشگاه تهران بر پيكر آيت‌الله خوشوقت نماز خواندند.

* آغاز مراسم تشييع پيكر آيت‌الله خوشوقت/ انتقال پيكر به حرم حضرت عبدالعظيم

پس از اقامه نماز توسط رهبر معظم انقلاب، پيكر آيت‌الله خوشوقت روي دست دوستداران و مردم عزادار پايتخت تشييع شد.

پيكر اين عالم رباني از خيابان طالقاني تا ميدان فلسطين تشييع و سپس براي خاكسپاري به حرم حضرت عبدالعظيم منتقل ‌شد.

 

 

دسته ها : خبر * خبر
شنبه پنجم 12 1391 11:44

خداحافظي كره خاكي با مادر نامدارترين خلبان جهان

مادر نامدارترين خلبان جهان به فرزند شهيدش پيوست.

 

خبرگزاري فارس: خداحافظي كره خاكي با مادر نامدارترين خلبان جهان

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاري فارس از شهرستان ساري، خبر در چند كلمه عنوان شد كه مادر شهيد شيرودي به ديار باقي شتافت، مادري كه بعد از آخرين پرواز علي‌اكبرش از آسمان‌ها سراغش را مي‌گرفت.

شهربانو حسين شيرودي خود نيز بعد از 32 سال به اوج رسيد و به فرزند شهيدش پيوست. 

 

 

مادر شهيد شيرودي يكي از شيرزنان عرصه جهاد بود كه به فرزندش اصول دلاوري را آموخت.

مادر شهيد شيرودي در سن 87 سالگي شامگاه جمعه چهارم اسفند به ديار باقي شتافت.

فرماندار ويژه تنكابن با تأييد اين خبر به فارس گفت: تشييع پيكر مادر امير خلبان شهيد شيرودي يكشنبه ساعت 9 صبح انجام مي‌شود. 

 

 

 

به گفته سيد ابراهيمي هاشمي، فرماندار ويژه تنكابن، بر اساس هماهنگي با خانواده مادر شهيد شيرودي، پيكر اين مادر شهيد از مصلي شهيد بهشتي شهرستان تنكابن به سمت شهر شيرود زادگاه امير خلبان شيرودي تشييع مي‌شود.

وي تصريح كرد: پيكر مادر شهيد شيرودي در صحن آقا سيد حسين شيرود در جوار مرقد فرزندش دفن مي‌شود.

 

 

X