معرفی وبلاگ
حضرت آیت الله خامنه ای در نشست اندیشه های راهبردی ؛ نقش و سهم بانوان را در نظام اسلامی ممتاز و بی بدیل دانستند و خاطر نشان کردند : " نقش بانوان در دوران مبارزه پیروزی انقلاب اسلامی ، بعداز انقلاب بویژه دوره بسیار سخت دفاع مقدس و در عرصه های مختلف ، نقش مؤثر ، ممتاز و بی جایگزینی است که با هیچ معیاری قابل اندازه گیری نیست ." از نگاه رهبر انقلاب اسلامی ، اولین کسی که نقش و جایگاه ممتاز بانوان را درک کرد و زمینه ساز نقش افرینی برجسته زنان در عرصه های مختلف شد ، امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران بود.
صفحه ها
دسته
لينك سازمان زنان
لينك دوستان
سايت مراجع تقليد
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 889240
تعداد نوشته ها : 1937
تعداد نظرات : 211
Rss
طراح قالب
GraphistThem267

افسران - دوست دارم گريه كنم....

 

حوا گفت :

صداي ناله كودكي را مي شنوم ...

آدم گفت: اين ناله طفلي 3 ساله است .

حوا پرسيد : چه مي خواهد

آدم گفت : پدرش را سر بريدند و اين طفل در خرابه بهانه پدر را مي گيرد

سپس ناله اي ديگر شنيد

حوا متحيرانه پرسيد:آدم ! اين صداي كيست...؟

آدم گفت: اين صدا مويه زني ست كه فرزندش را سر بريدند ...

گفت : آدم اين چه مصيبتي است كه هم طفل مي گريد و هم مادر و اين مرد كيست ...

آدم گفت : نامش حسين است،من نيز بار اول كه نام حسين را شنيدم بي اختيار گريه كردم و خداوند سخن حسين را با من گفت ...

بيا با تو بگويم ...

آدم گفت و حوا گريه كرد .

 

دسته ها :
يکشنبه بیست و هشتم 8 1391 12:23

 

افسران - پرچمدار حق

 

يکشنبه بیست و هشتم 8 1391 12:20

افسران - گنجشك پر  جبريل پر  بابا ...

 

گنجشك پر جبريل پر بابا سه نقطه
من پر تو پر هركس شبيه ما سه نقطه

عمه نه عمه بالهايش پر ندارد
حالا بماند در خرابه تا سه نقطه

اين محو يكديگر شدن در اين خرابه
يا اينكه ما را مي پراند يا سه نقطه

اصلاً چرا من خواستم پيشم بيايي
بابا شما كه پا نداري تا سه نقطه

يادت مي آيد روزهاي در مدينه
دو گوشواره داشتم حالا سه نقطه

وقتي لبت را زير پاي چوب ديدم
مي خواستم كاري كنم امّـا سه نقطه


انگشت خود را جمع كرد و ناگهان گفت
انگشت پر انگشتر بابا سه نقطه

 

 

يکشنبه بیست و هشتم 8 1391 12:10

 

افسران - راز ضريح شش گوشه

 

چرا برخلاف ضريح و مرقد امامان ديگر، ضريح مرقد مطهر سيدالشهدا(ع) شش گوشه ساخته شده است.

در اين باره روايت هاي گوناگوني وجود دارد. اما مجموع اين روايت ها و آن چه نزديك تر به منطق به نظر مي رسد، آن چيزي است كه شيخ مفيد(ره) در كتاب « الارشادات» آورده است. او در بخشي از اين كتاب نام 17 نفر از شهداي_بني_هاشم در روزعاشورا را ذكر كرده و نوشته است:

«آنان پايين پاي آن حضرت در يك قبر (گودي بزرگ) دفن شدند و هيچ اثري از قبر آنان نيست و فقط زائران با اشاره به زمين در طرف پاي امام ـ عليه السّلام ـ آنان را زيارت مي‌كنند و علي بن الحسين ـ عليهم السّلام ـ (علي اكبر) از جملة آنان است.

برخي گفته‌اند: محل دفن علي_اكبر نسبت به قبر امام_حسين ـ عليه السّلام ـ نزديك‌ترين محل است.»

در بعضي از روايات ديگر از جمله كتاب «كامل الزيارات» جعفر بن محمد قمي هم آمده است:

«امام سجاد ـ عليه السّلام ـ (با قدرت امامت و ولايت) به كربلا آمد و بني‌اسد را سرگردان يافت، چون كه ميان سرها و بدن‌ها جدايي افتاده بود و آنها راهي براي شناخت نداشتند، امام زين العابدين ـ عليه السّلام ـ از تصميم خود براي دفن شهيدان خبر داد، آن گاه به جانب جسم پدر رفت، با وي معانقه كرد و با صداي بلند گريست، سپس به سويي رفت و با كنار زدن مقداري كمي خاك قبري آماده ظاهر شد، به تنهايي پدر را در قبر گذاشت و فرمود:
با من كسي هست كه مرا كمك كند و بعد از هموار كردن قبر، روي آن نوشت:

«هذا قبر الحسين بن علي بن ابي طالب الّذي قتلوه عطشاناً غريباً»؛ اين قبر حسين بن علي بن ابي طالب است، آن حسيني كه او را با لب تشنه و غريبانه كشتند.
پس از فراغت از دفن پدر به سراغ عمويش عباس ـ عليه السّلام ـ رفت و آن بزرگوار را نيز به تنهايي به خاك سپرد.

سپس به بني‌اسد دستور داد تا دو حفره آماده كنند، در يكي از آنها بني‌هاشم و در ديگري ساير شهيدان را به خاك سپردند، نزديك‌ترين شهيدان به امام حسين ـ عليه السّلام ـ فرزندش علي اكبر ـ عليه السّلام ـ است؛

امام_صادق ـ عليه السّلام ـ در اينباره به عبدالله بن حمّاد بصري فرموده است: امام حسين ـ عليه السّلام ـ را غريبانه كشتند، بر او مي‌گريد كسي كه او را زيارت كند غمگين مي‌شود و كسي كه نمي‌تواند او را زيارت كند دلش مي‌سوزد براي كسي كه قبر پسرش را در پايين پايش مشاهده كند.

بنابراين به نظر مي رسد گوشه هاي اضافي ضريح مطهر امام حسين(ع) محل دفن پسر بزرگ ايشان يعني حضرت علي اكبر(ع) باشد و محل دفن نوزاد شش ماهه اباعبدالله الحسين(ع) يعني علي اصغر(ع) نيز روي سينه پيكر مطهر امام_حسين(ع) باشد./

 

 

يکشنبه بیست و هشتم 8 1391 12:10

 

افسران - كه معجر بعد تو ناياب گرديد ...

 

 

يکشنبه بیست و هشتم 8 1391 12:8

" بسم الله الرحمن الرحيم "

 

 

به مناسبت بيداري اسلامي فرمانداري محترم شهر اسلامشهر در تاريخ 29 / 08 / 1391  همايشي را تحت عنوان " همايش جنبش بيداري اسلامي "  از ساعت 13 الي 16 بعد ار ظهر در سالن همايش هاي شوراي شهر شهرستان احمد آباد موستوفي  برگزار ميكند .

اين همايش با حضور فرماندار جناب آقاي غلامحسين آرام و شهردار جناب آقاي مهندس عليرضا علي ميرزايي و نائب رئيس شوراي شهر آقاي ياسين جعفرزاده  برگزار ميشود .

در اين مراسم از استاد بزرگوار جناب آقاي همايونفر به عنوان سخنران دعوت گرديده است تا براي ميهمانان عزيز حاضر در اين همايش سخنراني كنند .

در ضمن فرمانداري محترم 50 نفر از رابطين  و مسئول سازمان زنان انقلاب اسلامي اسلامشهر سركار خانم محبوبه منيري در اين همايش بزرگ دعوت كرده اند ، كه با هماهنگي هاي مسئول سازمان زنان  سر ساعت مقرر با حضور خود ايشان در اين همايش شركت ميكنند .

 

 

يکشنبه بیست و هشتم 8 1391 11:55

 

1) امام محمد باقر(ع) به علقمه فرمود: پس از آنكه به آن حضرت با سلامي اشاره كردي، دو ركعت نماز بخوان و سپس زيارت عاشورا را بخوان. هنگامي كه اين زيارت را خواندي در حقيقت او را به چيزي خواندي كه هر كس از ملائكه كه بخواهند او را زيارت كنند، به آن مي خوانند و خداوند براي تو هزار هزار حسنه مي نويسد و از تو هزار هزار سيئه محو مي نمايد و تو را هزار هزار مرتبه بالا مي برد و همانند كساني مي باشي كه در ركاب آن حضرت به شهادت رسيدند. حتي در درجات آنها هم شريك مي شوي. (كامل الزيارات- ص 74)

 

2) امام صادق(ع) به صفوان مي فرمايد: زيارت عاشورا را بخوان و از آن مواظبت كن، به درستي كه من چند خير را براي خواننده آن تضمين مي كنم، اول زيارتش قبول شود. دوم سعي و كوشش او شكور باشد. سوم حاجات او هرچه باشد از طرف خداوند     بزرگ برآورده شود و نا اميد از درگاه او برنگردد زيرا خداوند وعده خود را خلاف نخواهد كرد. (بحارالانوار-جلد 98-ص 300)

 

3) در روايت ديگر مي خوانيم : اگر مردم مي دانستند زيارت امام حسين(ع) چه ارزشي دارد، از شدت شوق و علاقه مي مردند و  حسرت رسيدن به آن پاداش ها، جسم و روح آنها را پاره پاره مي كرد." (بحارالانوار-جلد 101 –ص 18)

 

4) زيارت امام حسين(ع) بر هر مؤمني كه اقرار به امامت ايشان داشته باشد، واجب است.(بحارالانوار-جلد 101 –ص 69)

5) كسي كه امام حسين(ع) را تنها براي رضا و خوشنودي پروردگار، و نه براي كسب شهرت زيارت كند، خداوند تمامي گناهان او را پاك مي كند.(بحارالانوار-جلد 101 –ص 4)

 

6) اگركسي بدون عذر موجه امام حسين(ع)  را زيارت نكند، از اهل آتش خواهد بود.(بحارالانوار-جلد 101 –ص 4)

 

7) كسي كه امام حسين(ع) را زيارت نكند شيعه اهل بيت نيست.(بحارالانوار-جلد 101 –ص 4)

 

 

 

يکشنبه بیست و هشتم 8 1391 11:34

افسران - خودم ديدم كه مردم شهر خيانت كردند

 

خودم ديدم كه تير سه شعبه به گلوي شيرخواره مي زدند

خودم ديدم كه كنار نهر، دست هاي علمدار را مي بريدند

خودم ديدم كه در گودال، عشق را سر مي بريدند

خودم ديدم كه مردم شهر خيانت كردن

 

 

 

دسته ها : ماه محرم
يکشنبه بیست و هشتم 8 1391 11:33

افسران - عمو... العطش

 

دست هايم را كه نشان بوسه حيدر داشتند قطع كردي،

ديگر به مشك چه كارت بود اي نانجيب؟

مگر نداي " العطش " طفلان را نمي شنوي؟

 

 

يکشنبه بیست و هشتم 8 1391 11:18

مسلمان شدن زيباترين مدل فرانسه

دختر ۲۸ ساله فرانسوي با نام “فابيان” كه همين اواخر يكي از مشهور ترين مدل هاي لباس در فرانسه بود كه به خاطر زيبايي اش قراردادهاي كلاني از طرف شركت هاي بزرگ با اوبسته ميشد.

mosalman1 مسلمان شدن زيباترين مدل فرانسه (عكس)

نقل از مشرق عكسهاي اين دختر زيبا در مجله ها معروف مد و شبكه هاي مختلف تلويزيوني به نمايش در مي آمد اما در حال حاضر به درمان بيماران در روستاهاي دور افتاده افغانستان مي پردازد و از زندگي خودش بسيار راضي و خوشحال است چرا كه او حالا اسلام را پذيرفته و يك مسلمان است.

 

همچنين وي با اعتماد به نفس بالا ميگويد: اگر رحمت و لطف پروردگار شامل من نميشد ميبايستي تا آخر عمرم مثل يك حيوان زندگي مي كردم و هيچ وفت نمي توانستم مسلمان شوم. آرزوي ذوران كودكي من اين بود كه پرستار شوم، و حالا كه مسلمان شده ام به آرزوي دوران كودكي خود رسيده ام.

 

mosalman مسلمان شدن زيباترين مدل فرانسه (عكس)

 

يکشنبه بیست و هشتم 8 1391 11:7
X