معرفی وبلاگ
حضرت آیت الله خامنه ای در نشست اندیشه های راهبردی ؛ نقش و سهم بانوان را در نظام اسلامی ممتاز و بی بدیل دانستند و خاطر نشان کردند : " نقش بانوان در دوران مبارزه پیروزی انقلاب اسلامی ، بعداز انقلاب بویژه دوره بسیار سخت دفاع مقدس و در عرصه های مختلف ، نقش مؤثر ، ممتاز و بی جایگزینی است که با هیچ معیاری قابل اندازه گیری نیست ." از نگاه رهبر انقلاب اسلامی ، اولین کسی که نقش و جایگاه ممتاز بانوان را درک کرد و زمینه ساز نقش افرینی برجسته زنان در عرصه های مختلف شد ، امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران بود.
صفحه ها
دسته
لينك سازمان زنان
لينك دوستان
سايت مراجع تقليد
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 889226
تعداد نوشته ها : 1937
تعداد نظرات : 211
Rss
طراح قالب
GraphistThem267

  

بمناسبت اعياد فرخنده شعبانيه و در آستانه فرا رسيدن سالروز ولادت با سعادت منجي عالم بشريت حضرت حجت ابن الحسن العسكري(عج)، رهبر معظم انقلاب اسلامي با پيشنهاد عفو يا تخفيف و تبديل مجازات يك هزار و 249 نفر از محكومانِ محاكم عمومي و انقلاب، سازمان تعزيرات حكومتي و سازمان قضايي نيروهاي مسلح موافقت كردند.

 

به گزارش گروه سياسي باشگاه خبرنگاران به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني دفتر مقام معظم رهبري،‌ بمناسبت اعياد فرخنده شعبانيه و در آستانه فرا رسيدن سالروز ولادت با سعادت منجي عالم بشريت حضرت حجت ابن الحسن العسكري(عج)، رهبر معظم انقلاب اسلامي با پيشنهاد عفو يا تخفيف و تبديل مجازات يك هزار و 249 نفر از محكومانِ محاكم عمومي و انقلاب، سازمان تعزيرات حكومتي و سازمان قضايي نيروهاي مسلح موافقت كردند.
آيت الله آملي لاريجاني رئيس قوه قضائيه طي نامه‌اي به رهبر معظم انقلاب اسلامي بمناسبت اعياد فرخنده شعبانيه، پيشنهاد عفو يا تخفيف و تبديل مجازات يك هزار و 249 نفر از محكوماني را كه در كميسيون مركزي عفو و بخشودگي قوه قضائيه واجد شرايط لازم تشخيص داده شده اند، ارائه كرد كه اين پيشنهاد مورد موافقت حضرت آيت الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي قرار گرفت.
دسته ها :
شنبه اول 4 1392 23:18
افسران - وهابيون گردنبندهاي منقش به عبارت «لا نبي الا علي» را در مصر توزيع كردند +عكس
 
گروه‌هاي وهابي مصر كه به شدت در حال مبارزه با تشيع هستند در جديدترين اقدام ضدشيعي خود، "لا فتي الا علي و لا سيف الا ذوالفقار" (هيچ جوانمردي همچون علي(ع) و هيچ شمشيري چون ذوالفقار نيست) را به عبارت "لا نبي الا علي" (هيچ پيامبري جز علي نيست) تغيير داده تا چنين وانمود كنند كه شيعيان، امام علي(ع) را پيامبر خود مي‌دانند.
به گزارش خبرگزاري "براثا" در مصر، وهابيان گردنبندهاي چيني را كه عبارت «لا نبي الا علي» بر روي آن نوشته شده است را با هدف تخريب چهره دين مبين اسلام در اين كشور توزيع مي‎كنند.
بر همين اساس، عبارت «لا نبي الا علي» بر صدها مدال و نشان افتخار ساخت چيني درج شده است .
«ناصر رضوان» هماهنگ كننده ائتلاف فرزندان صحابه در گفتگو با روزنامه الوطن گفت: اين گردنبندها پس از كشف و ضبط تفنگ‏‌هاي اسباب بازي كه با فشار دادن دكمه روي آن عبارت "عايشه را بكشيد" را به عربي تكرار مي كند به بازارهاي مصر رسيدند.
وي مسئولان مصري را مقصر ورود اين گردنبندها عنوان كرد و گفت: ائتلاف فرزندان صحابه همانطور كه نسبت به ورود تفنگ هاي اسباب بازي به مسئولان و تاجران مصر هشدار داد اين بار نيز نسبت به مقابله با گردنبندها هشدار جدي مي دهد.
دسته ها :
شنبه اول 4 1392 10:33

اي آخريـن اميد رسـالت خوش آمدي

 خورشيد آسمـان عـدالت! خوش آمدي

سر تا به پات قدر و جلالت! خوش آمدي

بنيان‌كن اساس ضلالت! خوش آمدي

با مقدم تو گشت زمين رشك آسمان

عجل علي ظهورك يا صاحب‌الزمان

اسلام بـا ولادت تـو بـاز جـان گرفت

روي نديـدۀ تـو دل از آسمـان گرفت

ديـن بـا ولايتت شرف جاودان گرفت

«حسنت به اتفاق ملاحت جهان گرفت»

جاء الحقت رسيد بـه گوش جهانيان

عجل علي ظهورك يا صاحب‌الزمان

اي از خدا سلام به جسم و به جان تو

آواي وحـي مي‌شنــوم از زبــان تو

دل‌بـرده از پـدر ز مـلاحت بيان تو

قرآن بخوان كه بوسه زند بر دهان تو

اي عمر وحي از نفست گشته جاودان

عجل علـي ظهورك يا صاحب‌الزمان

ميـلاد تو ولادت خوبان عالم است

عيد هزار موسي و عيسي‌بن‌مريم است

ميـلاد اهـل‌بيت رسول مكرم است

ميـلاد ديگـر شهـداي مكرم است

ميـلاد سيدالشهــدا را دهـد نشـان

عجل علي ظهورك يا صاحب‌الزمان

 

دسته ها :
جمعه سی یکم 3 1392 18:26

بيدار باشيد.شيعه كشي در پاراچنار پاكستان

افسران - بيدار باشيد.شيعه كشي در پاراچنار پاكستان
 
 
دسته ها :
جمعه سی یکم 3 1392 17:18

اي سرو بوستان ايستادگي! اي زيباترين گل باغ حسين! اي جوان رعنا و رشيد حسين! اي علي را يادگار! اي علي اكبر! ســـلام و درود بي پايان بر صورت و سيرت پيامبر گونه ات.
دسته ها :
جمعه سی یکم 3 1392 10:35
افسران - شهيد والامقام عباس بابايي
دسته ها :
جمعه سی یکم 3 1392 10:33
افسران - شهيد والامقام عباس بابايي
دسته ها :
جمعه سی یکم 3 1392 10:33
مردى از انصار قصد مسافرت داشت. به همسرش گفت: تا من ازمسافرت بر نگشته ام تو نبايد از خانه بيرون بروى. پس از مسافرت شوهر، زن شنيد پدرش بيمار است. كسى را نزد پيامبر اكرم صلى الله عليه و آله فرستاد و پيغام داد كه شوهرم مسافرت رفته و به من گفته است تا برنگشته، از منزل خارج نشوم. اكنون شنيده ام پدرم سخت بيمار است، اجازه فرماييد من به عيادتش ‍ بروم؟ پيغمبر صلى الله عليه و آله فرمود: «در خانه ات بنشين و از شوهرت اطاعت كن!». چند روزى گذشت. زن شنيد كه بيماري پدرش شدت يافته. بار دوم خدمت پيامبر صلى الله عليه و آله پيغامى فرستاد كه يا رسول الله! اجازه مى فرماييد به عيادت پدر بروم؟ حضرت فرمود: «نه ! در خانه ات بنشين و از شوهرت اطاعت نما!». پس از مدتى شنيد پدرش فوت كرد. بار سوم كسى را فرستاد و پيغام داد كه پدرم از دنيا رفته، اجازه فرماييد بروم در مراسم عزاداريش شركت كنم و برايش نماز بخوانم؟ پيامبر صلى الله عليه و آله اين دفعه هم اجازه نداد و فرمود: «در خانه ات بنشين و از همسرت اطاعت كن!» پدرش را دفن كردند. پس از آن پيغمبر صلى الله عليه و آله كسى را به سوى آن زن فرستاد و فرمود: «به او بگوييد به خاطر اطاعت تو از همسرت، خداوند گناهان تو و پدرت را بخشيد».
* پي نوشت: - اگر سجده كردن براي غير خدا جايز بود، دستور ميدادم تا زن در برابر شوهرش سجده كند (رسول گرامي اسلام - منبع: فروع كافي، ج 5، ص 507)
دسته ها :
جمعه سی یکم 3 1392 10:32

اين چه لطفي است به هر بي سر و پايي برسد...

افسران - اين چه لطفي است به هر بي سر و پايي برسد...
 
هركسي خواسته باشد به خدايي برسد بايد از كشتي تو راهنمايي برسد
نه فقط فطرس پر سوخته ي تو حتي بي تو جبريل محال است به جايي برسد
سر به زير قدم توست بها ميگيرد پس چه بهتر سر ما نيز به پايي برسد
نيستم عاشق اگر منت درمان بكشم به روي چشم اگر از تو بلايي برسد
وقت تو وقت شريفي است ولي بين مسير منتظر مي شوي اينقدر گدايي برسد
بعد از اين وقت كرم پشت در خانه مرو بگذار اين دل ما هم به نوايي برسد
ما هنوزم كه هنوز است سر كار تواييم تا ببينيم كه از تو چه عطايي برسد
طلب ماست نداريم همين ما را بس اگر از مادر تو چند دعايي برسد
رحمت واسعه ات كيسه ي ما را پر كرد اين چه لطفي است به هر بي سر و پايي برسد
گريه كن هاي تو همسايه ي زهرا هستند بگذاريد فقط روز جزايي برسد
يا حسين است و يا ذكر شريف زينب اگر از ما به صف حشر صدايي برسد
به پريشاني گيسوت قسم نزديك است كه به ما هم خبر كرببلايي برسد..
علي اكبر لطيفيان
دسته ها :
جمعه سی یکم 3 1392 10:25
نعمت جواني»
نامه عرفاني امام خميني به فرزندش
نعمت جواني «عـزيـزم! از جواني به اندازه اي كه باقي است استفاده كن كه در پـيـري هـمه چيز از دست مي رود، حتي توجه به آخرت و خداي تعالي. از مـكـايـد بـزرگ شيطان و نفس اماره آن است كه جوانان را وعده صـلاح و اصلاح در زمان پيري مي دهد تا جواني با غفلت از دست برود و بـه پـيـران وعـده طول عمر مي دهد و تا لحظه آخر با وعده هاي پـوچ، انـسـان را از ذكر خدا و اخلاص براي او باز مي دارد تا مرگ بـرسـد و در آن حـال ايـمـان را اگـر تا آن وقت نگرفته باشد، مي گـيـرد.
پس در جواني كه قدرت بيشتر داري به مجاهدت برخيز و از غـيـر دوسـت (جـل و عـلا) بگريز و پيوند خود را هرچه بيشتر ـ اگر پـيـونـد داري ـ مـحكم تر كن و خداي نخواسته (اگر پيوند) نداري تـحـصـيل كن و در تقويتش همت گمار كه هيچ موجودي جز او سـزاوار پـيـوند نيست و پيوند با اولياي او اگر براي پيوند او نباشد، حيله شيطاني است كه از هر طريق سد راه حق مي كند. فـرزندم! با قرآن اين بزرگ كتاب معرفت آشنا شو، اگرچه با قرائت آن، راهـي از آن بـه سـوي مـحبوب باز كن و تصور نكن كه قرائت بدون معرفت اثري ندارد كه اين وسوسه شيطاني است. پسرم دعاها و مناجاتهايي كه از ائمه معصومين عليهم السلام به ما رسيده است بزرگترين راهنماهاي آشنايي با او ـ جل و علا ـ است و والاترين راهگشاي عبوديّت و رابطه بين حق و خلق است و مشتمل بر معارف الهي و وسيلة انس با او است و ره آورد خاندان وحي است... وسوسه هاي بي خبران، تو را از تمسّك به آنها، و اگر تواني از انس با آنها، غافل نكند... و تو اي فرزندم! از جواني خود استفاده كن و با ياد او ـ جلّ و علا ـ و محبت به او و رجوع به فطرت الله بزيست و عمر را بگذران و اين ياد محبوب هيچ منافات با فعاليتهاي سياسي و اجتماعي در خدمت به دين او و بندگان او ندارد بلكه تو را در راه او اعانت مي كند... مراقبت و محاسبة نفس در تشخيص راه خودخواهي و خداخواهي از جمله منازل سالكان است... پسرم اكنون با تو كه جواني صحبت مي كنم. بايد توجه كني كه براي جوانان توبه آسانتر و اصلاح نفس و تربيت باطن سريعتر مي تواند باشد... جوان مي تواند با آساني نسبي خود را از شرّ نفس امّاره رها سازد و به معنويات گرايش پيدا كند... پسرم فرصت را از دست مده و در جواني خود را اصلاح كن... دل بستن به شفاعت اوليا ـ عليهم السلام ـ و تجرّي در معاصي، از خدعه هاي بزرگ شيطاني است... پسرم سعي كن كه با حق الناس از اين جهان رخت نبندي كه كار بسيار مشكل مي شود. سر و كار انسان با خدايتعالي كه ارحم الراحمين است بسيار سهل تر است تا سر و كار با انسانها...» گوشه اي از نامه ي اخلاقي و عرفاني امام خميني (ره) به فرزندش حاج احمد آقا (ره) صحيفه ي امام جلد 16 صفحه 209
دسته ها :
پنج شنبه سیم 3 1392 11:22
X