معرفی وبلاگ
حضرت آیت الله خامنه ای در نشست اندیشه های راهبردی ؛ نقش و سهم بانوان را در نظام اسلامی ممتاز و بی بدیل دانستند و خاطر نشان کردند : " نقش بانوان در دوران مبارزه پیروزی انقلاب اسلامی ، بعداز انقلاب بویژه دوره بسیار سخت دفاع مقدس و در عرصه های مختلف ، نقش مؤثر ، ممتاز و بی جایگزینی است که با هیچ معیاری قابل اندازه گیری نیست ." از نگاه رهبر انقلاب اسلامی ، اولین کسی که نقش و جایگاه ممتاز بانوان را درک کرد و زمینه ساز نقش افرینی برجسته زنان در عرصه های مختلف شد ، امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران بود.
صفحه ها
دسته
لينك سازمان زنان
لينك دوستان
سايت مراجع تقليد
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 889363
تعداد نوشته ها : 1937
تعداد نظرات : 211
Rss
طراح قالب
GraphistThem267

 

گلايهٔ آيت الله مكارم از بد حجاب هاي درجه يكِ جشنواره فجر

 

آيت الله العظمي ناصر مكارم شيرازي در آغاز درس خارج فقه خود كه با حضور طلاب و روحانيان در مسجد اعظم قم برگزار شد،‌ با گرامي داشت ايام الله دهه مبارك فجر، تصريح كردند: بيش از سي سال از عمر با بركت انقلاب اسلامي كه در نوع خود بي سابقه بود مي گذرد، از اين رو همه بايد قدردان اين نعمت باشيم.

وي به وجوه تمايز انقلاب اسلامي در مقايسه با ساير انقلاب‌هاي جهان اشاره و تصريح كرد: معمولا انقلاب‌هاي دنيا يا با كمك غربي ها عليه شرقي ها بوده و يا بالعكس، اما انقلاب اسلامي از متن مردم جوشيد و به معناي واقعي كلمه لاشرقيه و لا غربيه بود و بر اساس اعتقادات مذهبي مردم شكل گرفت و پيشواي آن نيز حضرت امام مرجع عاليقدر و مجاهد مخلص بود.

انقلاب اسلامي ايران وضع جغرافياي سياسي منطقه را عوض كرد

استاد حوزه علميه قم با تاكيد بر اين كه انقلاب اسلامي وضع جغرافياي سياسي منطقه را عوض كرد و در دنيا نيز اثر گذاشت، گفت: با پيروزي انقلاب اسلامي دشمنان نيز پايگاه مهمي را از دست دادند چرا كه همه چيز در آن زمان در كشور ما تحت نظر و خواست آنها انجام مي شد.

وي بيان داشت: آنها با تجهيز صدام جنگ هشت ساله را بر ما تحميل كردند اما به فضل الهي و با حضور و مجاهدت مردم از طريق نظامي نتوانستند به هدف خود برسند، از اين رو سراغ مفاسد اخلاقي و اقتصادي رفتند تا بتوانند از اين طريق انقلاب اسلامي را با شكست مواجه كنند و بحمد الله نتوانسته و ان شاء الله نخواهند توانستند به هدف خود دست يابند.

آيت الله مكارم تاكيد كرد: البته آنها مشكلاتي براي كشور ما ايجاد كردند، اما مردم بيدار هستند و در سايه همدلي، وحدت و ‌صميمت مي توان انقلاب را همچنان حفظ و دشمنان را ناكام و مايوس كرد و الگويي براي ساير كشورهاي بيداري اسلامي شد.

وي با بيان اين كه انقلاب اسلامي نعمتي الهي بود و ما بايد اين نعمت را قدردان بدانيم، اظهار داشت: در قرآن كريم آمده است «ان الله لا يغير ما بقوم حتي يغيروا ما بانفسهم» اگر ما عوض نشويم لطف خدا عوض نخواهد شد؛ پناه بر خدا از روزي كه اختلاف جاي وحدت، بي تقوايي جاي تقوا و دشمني جاي دوستي و كارهاي خلاف جاي اطاعت فرمان الهي را بگيرد در اين صورت خدا نعمت خود را از ما سلب خواهد كرد.

 

اين مرجع تقليد در ادامه از رسانه ملي به دليل كم توجهي به تبيين دستاوردهاي انقلاب در ايام الله دهه مبارك فجر گلايه كرد و گفت: ما گله‌اي از صدا و سيما داريم، در اين ايامي كه بايد گذشته را كاملا مشخص كنند و تمام مسائل مربوط به وحدت و انقلاب باشد،‌ متاسفانه اخيرا هرچه تلويزيون نگاه مي كنيم مسابقه فيلم هاي فجر و تئاتر و جايزه دادن به اين و آن است.

وي تاكيد كرد: كشوري كه مشكل گراني در آن حاد شده است، متاسفانه همه كارهاي ما شده پرداختن به جشنواره فجر آن هم يك عده بدحجاب‌هاي درجه يك! من وقتي تلوزيون را براي شنيدن اخبار نگاه مي‌كنم مي‌بينيم بازهم جشنواره‌هاي فجر است،‌ خيال مي‌كنم مثل اين كه تلوزيون زمان شاه را نگاه مي‌كنم؛ چرا بايد وضعيت اين گونه باشد؛ البته ما در تلوزيون افراد متعهد سراغ داريم اما نمي‌دانيم چرا اين گونه شده است.

آيت الله مكارم شيرازي افزود: اميدوارم دست اندركاران صدا و سيما اين اشتباه را جبران كنند؛ برخي از مراجع محترم پيام داده بودند كه اينها دارند غوغا مي‌كنند چه كنيم و ما هم اين نكات را بيان كرديم اميدواريم اين وضع اصلاح شود و نگاه كه به صدا و سيما مي كنيم مشاهده كنيم كه تلويزيون زمان انقلاب اسلامي است نه زمان ديگر و اميدواريم گرفتار فرهنگ بيگانه در اداره كشور نشويم.

دولتمردان مراقب باشند و منافع كشورشان را در همكاري با بيگانگان ندانند ...

وي در بخش ديگري از درس خارج با اشاره به سخنان هفته گذشته خود درباره تركيه، گفت: ما بحثي درباره تركيه داشتيم و در مطبوعات آنجا بازتاب وسيعي داشت و برخي آمده اند و سوء استفاه كرده اند؛ ‌در حالي كه هدف ما اين است كه كه ما دو كشور همسايه هستيم و انتظار داريم دولت آنها كاري بر خلاف روابط همسايگي و ايران و عراق نكند و اين به صلاح خودشان است.

استاد برجسته حوزه در پايان با بيان اين كه مردم تركيه مسلمان و با ايمان هستند، تصريح كرد: ما به آنها علاقه داريم و آنها نيز به ما علاقمند هستند منتهي بايد دولتمردان مراقب باشند و منافع كشورشان را در همكاري با بيگانگان ندانند ما از سر نصيحت بيان كرديم و خير آنها در آن است كه اين كار را بكنند.

آيت الله العظمي ناصر مكارم شيرازي در آغاز درس خارج فقه خود كه با حضور طلاب و روحانيان در مسجد اعظم قم برگزار شد،‌ با گرامي داشت ايام الله دهه مبارك فجر، تصريح كردند: بيش از سي سال از عمر با بركت انقلاب اسلامي كه در نوع خود بي سابقه بود مي گذرد، از اين رو همه بايد قدردان اين نعمت باشيم .

 

 تصاوير زيباسازي وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقي، روزگذر دات كام http://www.roozgozar.com

 

 

 

افسران -  اذعان رسانه‌هاي "غربي:جنگنده‌ اي " كه نيروي دريايي آمريكا را فلج مي‌كندافسران -  اذعان رسانه‌هاي "غربي:جنگنده‌ اي " كه نيروي دريايي آمريكا را فلج مي‌كند

 

افسران -  اذعان رسانه‌هاي "غربي:جنگنده‌ اي " كه نيروي دريايي آمريكا را فلج مي‌كند

 

رونمايي از هواپيماي جنگنده "قاهر 313"، بسياري از كارشناسان و رسانه‌هاي غربي را شگفت‌زده كرده است، به‌طوري كه برخي از‌ آن‌ها اعتقاد دارند اين جنگنده مي‌تواند ناوگان دريايي آمريكا در خليج فارس را زمين‌گير كند.

به گزارش خبرنگار دفاعي - امنيتي باشگاه خبرنگاران، نسل جديد جت‌هاي جنگنده بومي ايران در سومين روز از دهه مبارك فجر(14بهمن ماه 1391) توسط رئيس جمهور، رونمايي شد. به اذعان رسانه‌هاي غربي و منطقه، جنگنده "قاهر اف-313" يكي از انواع پيشرفته در نوع خود مي‌‌باشد كه متخصصان داخلي ايران آن را طراحي و توليد كرده‌اند. 
وب‌سايت‌تحليلي آمريكايي "Business insider"، در گزارشي اذعان مي‌كند كه جنگنده جديد ايران مي‌تواند به راحتي نيروي دريايي آمريكا در منطقه خليج فارس را هدف قرار دهد.

اين پايگاه تحليلي در ابتداي گزارش خود به رونمايي از قاهر 313، اشاره كرده و مي‌نويسد: جنگنده قاهر نسبت به ديگر جنگنده‌هاي ايراني متمايز است. بر اساس تصاوير منتشر شده است از اين جنگنده، قاهر داراي طراحي عجيبي است. 

در ادامه اين گزارش به قدرت جنگي قاهر 313 اشاره شده و Business Insider،‌ صراحتا اذعان مي‌كند كه قاهر مي‌تواند ناوگان پنجم نيروي دريايي آمريكا را فلج و نيروي دريايي اين كشور را زمين‌گير كند.

خبرگزاري روسيه‌اي Russia Today، در گزارش خود، طراحي جنگده قاهر 313 را جسورانه خوانده و آن را در رديف جنگنده‌هاي پيشرفته مي‌داند. اين خبرگزاري به ويژگي‌هاي "چشم‌گير" قاهر پرداخته و اذعان مي‌كند طراحي رادارگريز اين جنگنده آن را در رديف هواپيماهاي جنگي قرار مي‌دهد. هم‌چنين راشاتودي در ادامه گزارش اعلام مي‌دارد كه كانوپي مدرن اين هواپيما بي‌همتا بوده و بال‌‌هاي آن داراي طراحي منحصر به فردي است. 

روزنامه انگليسي گاردين، نيز پرواز جنگنده نسل جديد قاهر 313 را نشان‌دهنده خودكفايي ايران در زمينه فناوري نظامي دانسته است. 

پايگاه خبري NBCNEWS، گزارش خود را با عنوان "ايران از هواپيماي جنگنده پيشرفته خود رونمايي كرد" آغاز مي‌كند.بنا به گزارش ان‌بي‌سي، ايران كه تحت تحريم‌ها قرار داشته و تامين قطعات هواپيما براي اين كشور مشكل است، به دنبال راهبردهاي بومي رفته و از متخصصان داخلي براي جبران اين كمبودها استفاده كرده كه تاكنون موفق بوده است.

پايگاه آمريكايي Thestar، به نقل از مقامات ايران، بارزترين ويژگي جنگنده قاهر- 313، را رادارگريز بودن اين جنگنده مي‌داند. اين پايگاه آمريكايي در ابتداي گزارش خود مي‌نويسد، قاهر تنها يكي از جنگنده‌هايي است كه نيروهاي نظامي ايران از سال 2007 طراحي و عرضه كرده‌ است. تهران در سال‌هاي اخير با وجود تحريم‌ها به قدرت فناوري نظامي خود افزوده است. به گزارش Thestar، ايران برنامه خودكفايي نظامي خود را از دهه 80 ميلادي آغاز كرده و علي‌رغم تحريم‌ها توانسته‌ است از عهده اين امر به خوبي برآيد. از سال 1992، ايران، تانك‌، نفربر، موشك‌، اژدر، پهپاد و جنگنده‌هاي بومي را به دست متخصصان داخلي خود طراحي و توليد كرده است .

 

 

سه شنبه هفدهم 11 1391 11:16

افسران - انتخابات شفاف

 

 

هاشمي رفسنجاني ادعا دارد كه انتخابات شفاف نبوده و نيست و اگر انتخابات شفاف باشد مردم پاي صندوق هاي راي مي آيند.

 

پنج شنبه بیست و هشتم 10 1391 13:32

افسران - تست موشك جديد سطح به هواي «رعد»

 

تست موشك جديد سطح به هواي «رعد»

سخنگوي رزمايش دريايي ولايت 91 از تست جديدترين موشك سطح به هواي اين نيرو با نام «رعد» در روزهاي آتي رزمايش خبر داد.

امير دريادار رستگاري سخنگوي رزمايش دريايي ولايت 91 در گفتگو با خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس، با اشاره به تست و بكارگيري انواع تجهيزات رزم دريايي در اين رزمايش، از آزمايش جديدترين موشك سطح به هواي اين نيرو به نام رعد در روزهاي آينده رزمايش خبر داد و گفت: اين موشك مي تواند اهداف هوايي را در برد متوسط مورد هدف قرار دهد.

به گزارش فارس، سال گذشته و در خلال رزمايش دريايي ولايت 90، اولين موشك هوشمند و بومي سطح به هواي ميانبرد "محراب" از شناور موشك انداز كلاس پيكان "گرز" شليك و هدف پروازي مورد نظر را منهدم كرده بود.

محراب كه به دست متخصصان جهاد خودكفايي نيروي دريايي ارتش و صنايع دفاع طراحي و توليد شده است، در صورت ايجاد اخلال و جنگ الكترونيك از سوي دشمن در هنگام شليك مي‌تواند بلافاصله منبع ارسال سينگال‌هاي اخلال‌گر را شناسايي و به سمت آن تغيير جهت داده و سامانه مختل كننده را هدف قرار دهد.

از ديگر ويژگي‌هاي اين سامانه موشكي هوشمند اين است كه مي‌تواند هم عليه اهداف هوايي و هم اهداف سطحي عمل كرده و شناورهاي متخاصم را نيز مورد هدف قرار دهد.

رزمايش تخصصي ولايت 91 از امروز به مدت 6 روز در وسعت يك ميليون كيلومتر مربع از شرق تنگه هرمز تا مدار 18 درجه شمالي در حال برگزاري است.

 

 

شنبه نهم 10 1391 10:2
X